Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen esetekben tagadhatom...

Milyen esetekben tagadhatom meg egy vevő kiszolgálását?

Figyelt kérdés
Éjszakás vagyok egy dohányboltban, és most másodszorra volt itt egy öreg , rettenetesen büdös(talán hajléktalan), alig tud járni erősen ittas beszélni alig tudott, ráadásul meg van sérülve friss vér van száradva az arcára (mondta is hogy megverték). Kifizetett mindent, de ha 3x-ra lejön nem szívesen szolgálnám, megtagadhatom tőle? inkább egy mentő kéne neki nem pia, detox meg megnézni egyben van-e.

2014. máj. 16. 03:20
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Hívj fel valami hajléktalan segélyszolgálatot, kimennek, ránéznek, esetleg be is viszik orvoshoz.

[link]

2014. máj. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon uri helyen lehetsz trafikos. Itt nalam a 7 kerben nincs olyan ora, hogy be ne jonne egy ilyen. Ez van kollega. El KELL viselned. Olyan indokkal nem dobhatod ki mert budos...
2014. máj. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az kiszellőzik nem igazán érdekel, és nem kidobni akartam csak nem adni neki több piát, mert így is szörnyen néz ki és látszik hogy meg van sérülve. Véres stb. tántorog és sántít. Neki akartam jót. Ám igen viszonylag jó hely, ennek örülök
2014. máj. 16. 05:09
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs kiirva a boltban, hogy ittas egyeneket nem szolgalsz ki akkor ki kell adnod a piat, ha otszor elesik 5 meteren. Ez van sajna. Amugy hiaba hivod ki a mentoket vagy a rendoroket, max beviszik a kijozanitoba aztan ha kialudta magat visszamegy a torzshelyere es onnan folytatja tovabb ahonnan abbahagyta. Az ilyeneken nem lehet segiteni. Max azt ered el, hogy neked esik vagy kiabalni fog vagy megtamad. Mert neki jogai vannak neked meg kuss a neved es az o csicskaja vagy, kotelesseged hogy jopofat vagj hozza mikozben kiszolgalod. Barmennyire undorodsz tole.
2014. máj. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te dolgod eldönteni, mi lenne jó neki.Neked csak a kiszolgálás a dolgod és ki kell szolgálni.Csak arra ügyelj, ki ne raboljanak.Én sosem mernék sötétített trafikban dolgozni.
2014. máj. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha nincs kiirva a boltban, hogy ittas egyeneket nem szolgalsz ki akkor ki kell adnod a piat"

Ne találj már ki baromságokat, szemmel láthatóan részeg egyénnek szeszes italt eladni szabálysértés. Az, hogy ki mit lát részegnek, egyéni döntés.

Vita esetén vérvizsgálattal igazolhatja, hogy van-e a szervezetében alkohol (amit nyilván nem fog megtenni).

2014. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha sehol sem adnanak ki reszeg vagy ittas vevonek piat akkor azt hiszem az osszes az osszes alkoholt arulo bolt bezarhatna, mert a vevok 80 %-a ugy megy be vasarolni alkoholt, hogy elotte mar ivott valamennyit. Sot vannak olyanok akiknek szerintem egy perc jozan pillanatuk nincs (csovesek 99%-a)
2014. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!