Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőrt általában mi...

Egy rendőrt általában mi ösztönöz arra, hogy rendőr legyen?

Figyelt kérdés
A fizetés úgy tudom nem túl magas és aránylag veszélyes szakmának is mondható, különösen külföldön. Mi lehet a vonzó ebben a szakmában?

2016. dec. 29. 11:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%

Na és szerintetek miért vannak ilyenek? Hogy lehetséges ez egyáltalán, hogy ilyen rossz emberekből legyenek rendőrök?


Én hatalmas baromságnak tartom ez alapján általánosítani...

2017. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én hatalmas baromságnak tartom ez alapján általánosítani..."


Nos igen.

Most nekem is rosszul kellene éreznem magam, mert mint kiderült, egy semmire sem alkalmas "sz-rdarab" vagyok, de... aztán elgondolkodok azon, hogy milyen... hogy is mondjam, "csúnya" dolog az általánosítás, meg ez a fajta stílus, ami egyes embereknek "szériatartozéka", na meg azon, hogy az efféle nyilvánvaló sértő megnyilvánulásokat is képes vagyok higgadtan tűrni, aztán rájövök, hogy tulajdonképpen nincs szégyellnivalóm. :)

2017. jan. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem szakma, hanem hivatás.

Aki szakmaként tekint rá, vagy csak az anyagiak érdeklik, attól megválik a testület.

2017. jan. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
pedig egész jól lehet ám általánosítani. tök mindegy h utcai rendőr vagy nyomozó, a lényeg nem változik.
2017. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Márpedig vannak kivételek és a rendőri szakma az egy szép hivatás,és olyan pálya,amire ha visszagondol idős korára az ember, joggal mondhatja, hogy "letett valamit az asztalra".
2017. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy kicsit aggasztó, hogy fel se merül, hogy valaki erkölcsi megfontolásból lesz valaki rendőr... :)


Persze, sok más oka is lehet, legyen az akár pozitív, vagy negatív.


A traumával, meg fiatalkori defektussal nem nagyon értek egyet, illetve, hogy a döntő többséget ez motiválta volna, de biztos ilyen is van.


Nekem nincs semmiféle gyerekkori traumám, de vertek az iskolában, nem voltam kiközösítve, soha nem törtek be hozzánk, nem lopták el a kocsinkat... stb.


Ellenben, pusztán erkölcsi okokból, nem szeretem azokat az embereket, akik sértik vagy veszélyeztetik mások életét, testi épségét. Nem szeretem az olyan embereket, akik mások tisztességesen összeszedett vagyonát (legyen az akár egy kocsi, vagy Mari néni 20.000 Ft-os havi nyugdíja) elveszik. Nem szeretem azokat az embereket, akik az idősek korát, egészségi állapotát, hiszékenységét, stb. kihasználva százezrekkel, meg milliókkal "megrövidítik" őket. És még folytathatnám...


A fegyverekhez való vonzódás viccesen hangzik egy olyan szervezet esetében, ahol a legnagyobb számú rendszerben lévő fegyver egy több mint 50 éves "meggymagköpködő". :) Persze biztos van ilyen is!


Erőszakhoz való vonzódás se hiszem, hogy olyan széleskörű lenne. Habár egy-egy munkakör, szituáció szép kis adrenalin bombát jelenthet, de nem hiszem, hogy pusztán az erőszak miatt jönne valaki, de legalábbis nem általános.


Ettől függetlenül sokféle ember, sokféle rendőr van, de az egy kicsit durva kijelentés, hogy "másra nem alkalmas szardarabok". :) Sajnálom, ha valakinek ennyi a véleménye...

2017. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 PappLaszlo01 válasza:
50%

Hihetetlen az emberi felfogás.Állítom hogy az itt hozzászólok 85% megpróbált felvételt nyerni egy rendészeti iskolába csak elutasitották vagy fizikai vagy phszigologia okok miatt és ezért állnak igy a dolgokhoz.Hietetlen tudatlan emberek akik tényleg soha nem értek el semmit az életükbe és beülve a fotelbe másoakt hibáztatnak.


Gyerekkori trauma meg a többi társa.Ne szórakozzunk már egymással hogy ilyen hülyeséget beszélünk.Egy rendészeti iskola akár csak egy szakgimnázium is nagyon nagy akarat erőt követel és elszántságot a hivatás irányába.Aki végig csinálja azért csinálja végig mert rég oda akar menni nem pedig fölényeskedni másokkal szemben.Igen természetesen akadnak kivételek.Teljesen egyetértek azzal is hogy a testületben is vannak buta,arogáns,bunkó emberek de én nagy részben se civilként se igy nem tapasztaltam ezt.


Az itt felszólaló embereket nagyon sajnálom szerintem mindenképp nézzenek szét az életünkbe ahelyett hogy épp valamilyen bukásukat másokra fogják.

2018. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

erkölcsi megfontolás :)

nem bírommmmm. bár lehet h fehér holló-szerűen akad ilyen, de a többség sajnos súlyosan problémás agyilag, nem véletlenül vonzza őket a fölérendelt szerep, de ez csak színtiszta pszichológia, pályaorientációs patológia, ennyi. ha egy pszichológus elbeszélget veled 1 órát, kb rá fog jönni az okra.

2018. szept. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!