Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megállhat tilosban a rendőrautó?

Megállhat tilosban a rendőrautó?

Figyelt kérdés
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy egy rendőrautó megállhat e olyan helyen, ahol egyébként tilos. Neten csak olyat találtam, hogy amikor trafiznak akkor igen, de én nem erre vagyok kíváncsi, hanem más esetekben. A multkor a nagyokos körzeti megbízottunk állt meg szépen menetirány szerinti bal oldalon, mert lusta volt átgyalogolni beszélgetni egy ismerősével, szóval az ilyen esetekre gondolok, nem amikor sebességet mérnek. Válaszokat előre is köszönöm.
2017. jan. 25. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Elvileg nem, de mindenre rá lehet fogni, hogy "szolgálati feladat ellátása érdekében" történt! :(
2017. jan. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mind a rendör, mind a mentö vagy tüzöltónak be kell a kressz minden pontját tartani, addig amíg ki nem teszi a kék villogot és a szirénát be nem kapcsolja. A sziréna nélkül elvileg nem érvényes a kék villogo, de azt ugye föleg éjjel kiszokták hagyni, max keresztezödésben kapcsolják be.
2017. jan. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha megkülönböztető fényjelzést használ akkor igen, egyébként nm.
2017. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sebességmérés céljával, megkülönböztető jelzést használva, vagy bűnüldözési érdekből is megállhat szabályosan az úttesten a rendőr.

Ha forgalommal szemben állt, akkor is csak akkor lenne szabálysértés, ha az autó rálóg az úttestre.

2017. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát itt bűnüldüzésről szó sincs. Mint mondtam, egyik ismerősével beszélgetett és lusta volt átgyalogolni az úton. Egyébként nem is érdekelne a dolog, ha nem egy ilyen rendőrröl lenne szó, ugyanis már a fél falut megbüntette minden kis szarságért, úgyhogy ez így elég idegesítő.
2017. jan. 26. 10:43
 6/8 llorTllorT ***** válasza:
0%
ezek a disznok a legnagyobb bűnözők.az átlag polgárnak esélye sincs ezek ellen .legtöbbször a szervezett bűnözés (maffia) része csak van olyan csökött rendőr ,agyhalott ,hogy azt sem tudja ki fizeti.
2017. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lefotózod és elküldöd a rendőrkapitánynak, ha nagyon ki akarsz tolni vele, de ettől még neked be kell tartani a szabályokat, mert nem hiszem, h véletlenül büntette meg a fél falut.
2017. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Dehogy akarok én kitolni vele, ha normális rendőr lenne még ennyire sem érdekelne a dolog, csak bosszant, mert tudom, hogy ő meg ennél sokkal pitibb dolgokért megkeni mindenki száját. Telefonközpontos volt aztán idetették, hogy boldogítson minket és be szeretne tartatni mindent. De már kezdi unni, hogy nem tud fél kilométert menni az autóval, mert vissza kell fordulni valaki után, aki nincs bekötve vagy nem indexelt. :D
2017. jan. 30. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!