Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Életvitel ellenőrzésnél csak...

Életvitel ellenőrzésnél csak a velem egy háztartásban élő hozzátartozókat ellenőrzik? Vagy azokat a hozzátartozóimat is, akikkel nem élek együtt?

Figyelt kérdés
Élettársi kapcsolatban élek, 2 kisgyermekünk van, velük élek egy háztartásban. Ez esetben is ellenőrzik például a szüleimet?

#rendőrség #hozzátartozó #életvitel ellenőrzés
2017. jan. 28. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szintű ellenőrzést ír elő a jogszabály.


Milyen állásra jelentkeztél?


A szülők lecsekkolása alap. Általában nem állnak meg csak a szülők ellenőrzésénél, a munkahelyed, lakókörnyezeted, baráti köröd, társaságod is vagy nyíltan, vagy titkosan, de ellenőrzés alá kerülhet.


De mondom, ez a betölteni kívánt pozíciótól függ.

2017. jan. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A Készenléti Rendőrséghez jelentkezem, járőrtárs képzésre illetve állásra. Csak azért nem értem, mert csak a páromtól kell hozzájárulás az ellenőrzéshez. Persze nem baj ha más családtagokat is ellenőriznek, csak érdekel, hogy is van ez.
2017. jan. 28. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hozzájárulás attól kell, akivel közös kecóban vagy.


Amikor én jelentkeztem a Nemzetbiztonsági Hivatalhoz (akkor még így hívták), nekem senkitől se kellett hozzájárulás, mert egyedül élek...


Viszont még olyan ismerősömhöz is elmentek érdeklődni rólam, akit 10 éve nem láttam és már azt se tudtam, hogy él e még...


A készenléti rendőrség azért nem ilyen...

2017. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!