Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Alkalmassági teszt. Nincs...

Alkalmassági teszt. Nincs valami kiskapu?

Figyelt kérdés
Rendőr szeretnék lenni de kis mértékben színtévesztő vagyok. Ha ez alkalmassági vizsgálaton kiderül akkor alkalmatlan minősítést kapok. Jól tudom, hogy lehet fellebbezni ezen határozat ellen? És utana elküldenek egy széles körű vizsgálatra ahol több teszt van és jobbak az esélyek. Katonaságnál van ilyen tudtommal.
2017. febr. 3. 00:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

tekintsünk el a vesztegetéstől most egy pillanatra.

az a baj, h rendőr szeretnél lenni, ahhoz pedig jogosítvány tudtommal kelleni fog, ha a zöld lámpát összetéveszted a pirossal, akkor már bukó is az egész.

ezeket leszámítva kicsit tényleg fura a stílusod, de a pszichológián sok ember átment már, aki nem odavaló. Az orvosin pedig konkrétan tőlem nem is kértek ilyen babos könyv nézegetést, szal most próbáld meg, talán most még bekerülhetsz, de a pszichológiára nagyon készülj fel, nem biztos, h ott átmész, ha igen, akkor fél siker.

(bocsi többiek, h segítek neki, de kell az ember, ha meg nem odavaló vki, akkor majd ki lesz szórva sztem. :))

2017. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, tudom jól hogy a pszichológia a legnagyobb buktatója az egésznek, ott véreznek el a legtöbben, ha amiatt nem lesz meg akkor elfogadom persze csak miután éltem a fellebbezési lehetőséggel. Ezzel a "piros lámpát a zölddel" dologgal viszont elárultad, hogy foggalmad sincs mi az a színtévesztés. Viszont köszönöm az értelmes választ, a többiek meg remélem kiélték magukat. Elviselem én a kritikát, de a butaságokat nehezen. Na szép napot mindenkinek :)
2017. febr. 4. 15:36
 13/18 anonim ***** válasza:

mondtam egy kis poént (gondolom, ha ennyire durva lenne, akkor is megtanulnád, h felül piros világít, alul meg talán zöld), gőzöm nincs milyen lehet színt téveszteni az biztos, gondolom nem ennyire durva, ahogy írtam, de vmilyen szempontból csak van jelentősége, ha ezt is nézik olykor.

de tényleg ki kell próbálni, ha elbukod emiatt, akkor jövőre újra, és újra, hallottam olyat, aki 5-6 éve próbálkozik. :)


egyébként jogsid lehet így, vagy már van?

2017. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Pl egy baboskönyv teszten 10-ből 7-8-at tudok kiolvasni. Van olyan ismerősöm aki max 4-et (ezt csak erzekeltetes képpen). Sosem éreztem, hogy ezen képesség hianyom bármilyen kihatással lett volna az életemre. Az emberek 4%-a színtévesztő, ez Magyarországon 400 000 embert jelent. Mi 150 szakmából vagyunk kizárva olyan indokkal ami orvosilag és a gyakorlatban sincs bizonyítva, hogy ellehetetlenítene bármiben is. Ezt jogilag úgy nevezzük, hogy diszkrimináció. Elismerem van olyan szakma ahol hátrányt jelenthet de mindenre van megoldás. Amerikában pl egyik szakmából sincsenek kizárva a színtévesztők, viszont ha emiatt hibaznak a melóban önként kell felmondaniuk és ha van anyagi kár azt meg kell téríteniük. Ez így korrekt szerintem.


Bocsi a hosszú monológért de ezt muszáj volt. Az én családom sajnos nincs olyan anyagi helyzetben, hogy 5-ször próbálkozzak :D

Így ha nem sikerül más szakma után nézek (amiből nem vagyok kizárva).


Sosem volt hivatalosan feltűntetve nálam a színtévesztés. Egyébként kedden lesz a forgalmi vizsgám (másodszor :/). Egyébként B-s jogosítványa lehet színtévesztőknek is.

Sőt mostmár azt hiszem C, D, E is lehet korrekciós szemüveggel.

2017. febr. 4. 19:31
 15/18 anonim ***** válasza:

nem tudom, h melyik a jobb, ha ki van zárva vki olyan helyről, ahol a hibázhat az élet, esetleg csak anyagi felelősséggel jár, és biztos nem lesz baj, vagy adnak neki esélyt olyanra is, ahol ez megtörténhet és viselje a következményeket. Elgondolkodtató sztem.


Egyrészt a megvesztegetés után azt hittem, h nem lehetsz olyan rossz anyagi helyzetben, azt tudod, h nem csak egy deákost kellene nyomnod ezeknek, h kockáztassák a megélhetésüket? Mondjuk voltak balfék emberek, akiknek egy Szentpistis is elég volt, de azok idióták is, amellett ami egyértelmű.

Másfelől meg megsúgok egy titkot, de ne mondd el senkinek. Van határvadász képzés, ahol fizetnek azért, h tanulj és rendőr legyél. Ha nem jön össze, akkor meg persze következő évben újra, újra, addig meg kell lenni mindig B, C, D, E, ... ZS tervnek, amiből meg tud élni az ember. :) Welcome to my world.


A forgalmihoz sok sikert, festőnek ne menj, vagy menj, és elküldelek olyan ismerősökhöz dolgozni, akiket nem szívlelek annyira. :D

2017. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A határvadász képzésben az nem tetszik, hogy ilyen moduláris képzés, kvázi beletelik sok időbe mire teljesjogú rendőr lesz az illető.

Ha van időd nézz utána a kizáró szakmáknak, szerintem te is meg fogsz lepődni milyen szakterületeken képesek ebbe bele kötni. (most nem rendőr, tűzoltó, sofőr meg ilyesmikre gondolok).

Hát festő nem leszek, nem igazán vagyok az a művész lélek :D

2017. febr. 4. 23:30
 17/18 A kérdező kommentje:

De egyébként vannak más tervek is szóval nincs minden egy lapon.

Ja és köszönöm :)

2017. febr. 4. 23:31
 18/18 anonim ***** válasza:
sztem ugyanannyi idő, mint suliban, csak közben dolgozol és fizetést is kapsz. Sztem sokan odamennének inkább, ha ismernék azt, h hogy zajlik az okítás ott.
2017. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!