Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vannak roma? Rendőrök vagy...

Joe2016 kérdése:

Vannak roma? Rendőrök vagy nyomozó

Figyelt kérdés

valaki találkozott roma származású rendőrre

azért kérdezem mert olvastam egy oldalon

Makula György Rendőrtiszti főiskolát végzett

romáknak is vannak céljai hogy rendőr legyen

van róla link hogy egy roma nyomozó szeretne lenni


[link]



#romarendőrökvannak
2017. febr. 5. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Ismerek három rendőrt is. Jobban szót értenek a romákkal, mint a nem roma rendőrök.
2017. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Én még nem találkoztam ilyennel.

Meglehetősen ritka jelenség lehet.


Kőműves cigányt viszont már láttam.De, az ilyen sem gyakori.

2017. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Én is ismerek 4 cigány rendört. Egyáltalán nrm értenek jobban szót a cigányokkal. Ugyanugy ahogy a magyarok se a magyarral itt nem a származás a lenyeg.
2017. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Itt nálunk a városban tudok egy ügyvédről, pár rendőrről, de láttam már civil ruhás nyomozót is.
2017. febr. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Régebben talán volt is ilyen pályázati lehetőség ahol támogattak bizonyos számú cigány fiatalt akik rendőrnek akartak tanulni. (de személyesen még egyhez se volt szerencsém)


Amúgy nem rossz ötlet, nyilván a cigányok is másképp állnak egy olyan rendőrhöz aki közülük való. Illetve a magyaroknak is egy pozitív élmény lehet ha látják, hogy a cigányok is hozzájárulnak a rendfenntartáshoz.


Szerintem mindenki aki ki akar törni egy negatív környezetből maximális tiszteletet érdemel és ha lehet inkább segíteni kell őket nem visszahúzni vagy épp kiközösíteni a származása miatt.

2017. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

"vannak ilyen ismerőseim roma aki már be Tudod beilleszkedni A társadalomba Te miról beszél

hogy nem tudnak beilleszkedni sehová azt hiszed

azért mert cigány vagy nem ,ismerek tők normálisak

roma aki tovább szeretném menni tanulni Hogy szerezen

érettségit hogy lehessen ő is valami nem csak Magyar legyen Rendőr vagy akármi mindenkié A világ"


ezt a privát üzenetet kaptam, azt hiszem többet mond 1000 szónál

2017. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még jópár éve valamelyik hírműsorban volt egy interjú 2 cigány rendőrrel de pl van egy cigány rákkutató is.
2017. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Kedves 5-ös válaszoló!


Másodéves hallgató vagyok az egészségügyi főiskolán. Nem a származás dönti el, hogy ki milyen ember. Igen, kevés roma van a felsőoktatásban, kevesebb rendelkezik bármilyen végzettséggel mint a nem romák, de ha megnézed a roma értelmiséget, odaver 3 magyar értelmiségnek is, mert ő tudja mi az a mélyszegénység és ehhez viszonyítva kitartóan tanul és helyette nem a bulizást, a drogot meg az ehhez hasonlót választja . Tisztelet a kivételnek!!!! Sajnos a romák nagy része még mindig olyan, akik nem tanulnak tovább, de ennek ellenére jó munkaerők. Jó magam roma létemre a " ti társadalmatokat " igyekszem ápolni ha minden igaz, tudva hogy egy részük mélységesen rasszista. Ezzel nem általánosítottam, nagyon sok a nem roma barátom. :) Visszatérve, ismerek roma rendőrt, aki nagyon komolyan veszi munkáját . :)

2017. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
azt kihagytam hogy jó magam is roma vagyok. 9-es válaszoló voltam.
2017. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak roma rendőrök. Ez nem rassztól függ.
2017. febr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!