Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tudok ilyen esetben...

Mit tudok ilyen esetben tenni? Többi lent!

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és van egy 12 éves ismerősöm. (Lány)

Rengeteget beszélgetünk mindennapi dolgokról.. nemrég többet érzett irántam mint némi haver vagy barát, ami számomra kissé fura, tekintve az életkort.

A probléma nem is ezzel van, hanem azzal, hogy kiderült pár napja róla, hogy egy internetes barátja (1 évvel ezelőtt) arra kérte, hogy vetkőzzön le előtte skypeon keresztül és mutogassa magát, magyarán.

Ő ezt meg is tette. Onnantól viszont egyre többen szálltak rá és zsarolták a videó internetre való feltöltésével. Így még több kép és videó született.

Utóbb említették, hogyha többet akarok megtudni, akkor nézzek fel a Dark Web -re.

Torch keresőmotoron keresztül név szerint rákerestem.

Egy pedo oldalra irányított a kereső, ahol csak regisztráció után lehetett látni az "anyagot"/posztot.

Teljes terjedelemben ismerősöm volt a posztban, videók hada és képek százai.

Egyes képekből kitudta szedni, hogy melyik srác kérte erre skypeon keresztül. Letiltotta skypeon és facebookon egyaránt. Ám mai nap is zsarolták ezzel és még több kép került elő.

A rendőrséghez nem akar fordulni, mert fél hogy az anyja és apja rájön, megtudja. Illetve az ismerősei.


Magam részéről is félek, mivel nagykorú vagyok és felnéztem arra a weboldalra.



Mit tegyek? Mit kéne tennem? Nekem is bajom lehet emiatt belőle? Segítsetek kérlek... teljesen kivagyok idegileg.



2017. márc. 19. 16:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj te a rendőrséghez! Ebből nagyobb baj is lehet. Nem mintha ez nem lenne eléggé nagy.
2017. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon durva!!! Azonnal fordulj a rendőrséghez, ezt egyedül nem lehet megoldani!
2017. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
100%
Hogy tehet ilyet egy 12 éves kislány? Ráadásul, amikor ez a vetkőzés megtörtént, akkor 11 volt... A lány nem komplett már bocsi! Mindenesetre menj be a rendőrségre és mond el mi történt. Azt nem muszály, hogy felmentél erre az oldalra, annyi elég, hogy a lány elmeséli, hogy zaklatják emiat, majd a rendőrség megnézi, hogy igaz-e, ha akarja.
2017. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
33%

Vaaagy pedo vagy és most ezzel a sztorival takarózol..

Honnan van 12 éves ismerősöd?

Szóval beregeltél egy pedofil oldalra?

De, ha totál ártatlan vagy és tényleg a csajon akarsz segíteni, akkor természetesen rendőrség.

2017. márc. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Ha pedo lennék nem kérdeznék ilyesmit, szerintem.

Miért ne lehetne 12 éves ismerősöm? Jelenlegi lakhelyemen még 8 éves is van, bátyaként tekint rám a 8 éves kis srác. Ettől még se pedo nem leszek, sem rossz ember.

Csak elvégre mégám zavar, hogy ismerem és naphosszakat beszél e témáról én meg fapofát vágok az egészhez, s közben fingom sincs, hogy mégis mi a sz@rt tegyek.

2017. márc. 19. 17:26
 6/40 anonim válasza:
100%
#4, Lehet akár rokon, vagy a szülő ismerősének a lánya is.
2017. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanannyi esélye van pedonak lenni és a sztorival takaróznia, mint annak, hogy igazat mond.

Ami gyanús:

-20 évesen 12 éves ismerős (ha nem rokon, honnan az ismerettség? vagy miért tartja vele folyamatosan a kapcsolatot? mi érdeke?)

-ezután felment a fizetős darkweb oldalra pedofil képekért, majd most kiírt egy kérdést..

-elsőre blikkre azt mondanám, hogy felment és most fosik, hogy lebukik, emiatt a sztori, de mivel többet nem tudok, csak feltételezek.

Persze nem állítom, hogy az, csak nem szoktam minden állítást kp-nek venni.

De, hogy építőjellegűt is hozzátegyek akkor, a zaklatót fel kell jelenteni, esetleg tőrbe csalni, a képeket pedig már cseszheti.

Ami fent van neten (főleg névvel??), valakinek biztos megvan, sose lesz kitörölve a világról véglegesen, ha egyet, tizet lebuktatsz, egy tizenegyediknek vagy ötvenediknek ugyanúgy meglehet. Ne foglalkozzon vele, gyakorlatilag elég kicsinek kellene lennie az esélynek, hogy emberek kockáztassák a kapcsolatba lépést és lebukást még pár képért.

2017. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Rokonomnak (kiskorú) a baráti körének a tagja. Mivel nem egyszer láttam már, így valószínűleg beszéltem is vele. Mivel idősebb vagyok kért is sokszor tanácsokat, ami eléggé piti dolog, de ennél a kornál érthető.

Mivel a bizalmi szint maximum, ebből kifolyólag is árulta el. Nem kotnyeles kölyök vagyok, aki megtud valamit és másnap a fél város tudni fogja.

Az oldal nem volt fizetős, teljesen Free kategóriában volt. Azóta be sem tettem oda a lábam, de nem is szeretném újra látni.

Magamnak meg eleve nem szeretnék bajt se emiatt se semmi miatt. Máskülönben elkönyvelhetem, hogy elb***tam az életem hátralévő részét olyan dolog miatt, ami valójában nem is az én dolgom, csak zavar mert körülöttem történik és tőlem vár útmutatást, holott b@romira nem tudom mit kéne erre mondanom vagy reagálnom.

2017. márc. 19. 17:50
 9/40 anonim válasza:
100%
Végülis 7-es, félig igazat kell, hogy mondjak neked. A képek úgy is megmaradnak, azzal nem lehet mit kezdeni. Viszont még mindig nem hiszem, hogy pedofil lenne a kérdező. Nekem is vannak 10-12 éves lány ismerőseim, ettől függetlenül nem vagyok pedofil.
2017. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is vannak 13-11 éves unokahugaim, a szomszédomba is hasonló korú kiscsaj él, mégse beszélek velük olyan szinten ill. sose éreztem "többet érzett irántam mint némi haver vagy barát, ami számomra kissé fura" ilyet irántuk. De, mint említettem én csak egy lehetőséget vázoltam, sose fog kiderülni, hogy mi az igazság.

A (fél)megoldást pedig már feljebb ecseteltem.

2017. márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!