Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen esetben érdemes feljelen...

Ilyen esetben érdemes feljelentést tenni vagy csak kiröhögnének? Twitteres zaklatás, a világ másik végén él az illető

Figyelt kérdés

először is: nem értek ehhez a témához, egy síkegyszerű magyar, BAZ megyében élő 19/L vagyok

de

valahogy olyan helyzetbe sikerült keverednem twitteren amiből szeretnék most kimászni, illetve másokat kihúzni.


pár évvel ezelőtt egy rajongói kör "fandom" többé-kevésbé aktív tagja voltam. Lerövidítve a hosszú sztori :

.felnőttem, nincs időm ilyesmire, kiléptem, töröltem a profilom

.távollétemben az egyik tagnak elpattant valami az agyában és minden nap gyárt kb 20 (sajnos nem túlzok)felhasználói fiókot amit arra használ, hogy másokat megalázzon, fenyegetőzzön

.engem okol mert valami baja velem ... (nem vagyok szent, de nem tettem semmi illegálisat/rosszat ellene)


Nagyon beteg dolgokat vág mindenki fejéhez. De a helyzet a következő: engem személyesen nem sérteget, töröltem magam twitterről, de figyelem mi történik... nagyon elegem van belőle és senki nem fog semmit sem tenni, hogy megállítsa.


kérdésem a következő:

Azt tervezem, hogy holnap mindent elmondok anyámnak és feljelentést teszek ellene. Érdemes megpróbálni? MÁSOKAT szeretnék megvédeni a zaklatástól, ő a világ másik végén él, az angol tudásom gyatra (megértek mindent angolul de nehezen kommunikálok). Mégis mit lehet tenni? úgy érzem esélyem sincs arra, hogy komolyan vegyenek ha feljelentést szeretnék tenni ilyen ügyben. Pedig valaki megbüntethetné (mást akartam először írni..xd) rendesen, azt hiszi mindent megtehet... Illegális amit csinál, szóval lehetne belőle ügy (halálosan fenyeget másokat, meztelen képeket photoshoppol és azzal alázza meg az áldozatát).


Valaki tud segíteni?


2016. nov. 30. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Te innen nem tehetsz semmit,főleg,hogy hozzád köze sincs.

A többiek nagylányok/nagyfiúk,ha megjelenik azonnal lehet tiltani őt ha pedig illegálisat tesz,a sértett tehet feljelentést.Az ő dolguk,hogy hogyan kezelik a problémát,nem a tied.

2016. nov. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen sajnos gondoltam, hogy ez a helyzet. Azért jó lenne személyesen vagy neten beszélni valakivel aki internetes zaklatással foglalkozik. Ha megmutatom neki mit művel nem tudom elképzelni, hogy teljesen figyelmen kívül hagyná. Legalábbis gondolom segítőkész lenne, azt hiszem..merem remélni :/
2016. nov. 30. 05:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Minek jársz fel twitterre?


A neten gyaláznak? Ne olvasd. Komolyan minek mész fel?

2016. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mannnocska ***** válasza:

Szóval téged nem érint, csak zavar, mert követed azt, amit csinál, ezért meg vagy sértődve, és töröltetnéd.


Ha ezt lehetne csinálni, az a véleményszabadság eltörlését jelentené.


Minek nézed ha triggerel könyörgöm? Én nem olvasok 444 et, meg 888at mert egy szennylap mindkettő. Te meg hisztizel valaki miatt a világ másik végén, akinek semmilyen cselekedete nem érint téged?


Mindjárt safe space-ért kiáltok komolyan

2016. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

másokat gyaláz és engem hibáztat. "könyörgöm" hogy merek megsértődni ezen, minek nézegetem és szegénytől még el is akarom venni a "véleményszabadságát". :/ Teljesen jogában áll gyenge idegzetű tiniket terrorizálni azzal, hogy 'öljék meg magukat' illetve meztelen képeket photoshoppolni és azzal megszégyeníteni őket.


Tudod, aggódok amiatt, hogy valamelyik kinyírja magát vagy ilyesmi és akkor bennem lesz az az érzés, hogy tudtam min megy keresztül és nem tettem semmit.

2016. nov. 30. 13:30
 6/10 mannnocska ***** válasza:

A twitternek van saját szabályzata ami szerint jelenteni lehet embereket, és letiltják.


Mindenkinek a jogában áll szintén tiltani (gondolom van ilyen funkció twitteren), illetve figyelmen kívül hagyni egy élettelen trollt.


Bár kétlem hogy tökéletesen fedi a valóságot amit írsz.


Meztelen képeket honnan szerzett rólad? :D

2016. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Neked nincs jobb dolgod? Ki nem állhatom az ilyen tipikus feljelentgetős büszke magyarokat...Az ilyen emberek miatt tart itt ez az ország.Tiszta szégyen
2016. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

meztelen. képeket. PHOTOSHOPPOL. Ami azt jelenti : fogja a fejed és rászerkeszti valaki más pucér testére és úgy néz ki az eredmény mintha igazi lenne. Kíváncsi lennék, hogy tetszene neked ha veled csinálkná ezt.

...

igen azért tart itt az ország mert panaszkodni merek amiért valaki büntényt követ el egy közösségi oldalon és szeretném valahogy megállítani. Nem áll jól a szám amiért minden nap meggyaláznak. Tiszta szégyen :/


Nem tudom leírni miket posztol mert ha szószerint idézném letiltanának. Nem olyanokat mond, hogy "he ronda vagy" -az nyilván nem érdekelne.

Higgy amit akarsz.. nem legális amit csinál.

2016. nov. 30. 16:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nézhetnél több South Parkot, hogy kicsit magadba szállj és felfogd a problémád "súlyosságát".


Az idei évadban pont az van, hogy az egyik zsidó kisfiú (Kyle) apukája egy normális ügyvéd, a valóságban pedig mellette még egy internetes troll is.


AKINEK PL A TELEFONOS HÁTTÉRKÉPE A SAJÁT FELESÉGE, AKINEK A SZÁJÁBA EGY FA SZT PHOTOSHOPPOLT. És ő így jól érzi magát.

2016. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

engem okol az illető a saját tetteiért, engedd már meg, hogy megsértődjek emiatt.


nem érdekelne az, ha engem csúfolna (azt is megpróbálta, de észrevette, hogy nem érdekel és abbahagyta). Másokat zaklat és rám fogja. Biztosan velem van a baj amiért nem tetszik, hogy ezt csinálja :)


amúgy akadj már le, először is megértettem : az áldozat a hibás szerinted (magyar mentalitás)... Látom hogy valaki ír - megörülök, asszem hogy valaki segíteni akar - erre ugyanazok válaszolnak és ugyanazt írják.

2016. nov. 30. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!