Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozókat milyen gyakoriság...

A nyomozókat milyen gyakorisággal hívják be hétvégén?

Figyelt kérdés
Vagy ez helyfüggő?

2017. ápr. 12. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mindig akad valami plusz feladat Budapesten. Most a tüntetők közé vegyülni. Vidéken lazább a szoli.
2017. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A nyomozók mennek ki a tüntetőkhöz!? Én nem hiszem, sőtt biztos hogy nem igy van. Legközelebb akkor szólj hozzá ha tényleg tudod ezeket a dolgokat légyszíves!
2017. ápr. 13. 15:30
 3/17 anonim ***** válasza:

#2-re:


Ma hangzott el a bíróságon a rendőrtiszt hatodik tanú szájából: civil bűnügyi rendőrök voltak a téren, hogy megfigyeljék az embereket és jelezzék, ha rendbontás készül.


A Sándor-palotánál festékes flakont dobáló tárgyalásán hangzott el ma. Nézz utána neten a hírekben.

2017. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
A készenléti szetcsaphatna mar ezeket a liberális tetveket.
2017. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező te ne menj rendőrnek, nyomozóknak se, alap dolgokkal nem vagy tisztában.....
2017. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsónak üzenem hogy egyedül is el tudom dönteni hogy mi legyek, nem kell segítség. Ha jol tudom ez az oldal azért van hogy kérdezni lehessen. Egyébként belátom tévedtem és elnézést az első válaszolónak, én tudtam rosszul.

Mégegyszer köszi!

2017. ápr. 13. 21:32
 7/17 anonim ***** válasza:
Ne döntsd el egyedül mert nem neked való. Aki ilyet nem tud amit az első leírt, az komolyan, meg ennek az egésznek a gondolatával se foglalkozzon.
2017. ápr. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mert miért ne?! Mert nem tudtam hogy a tüntetőkhöz vegyülés is beletartozik a hatáskörükbe. Amúgy se bűnügyi nyomozóként szeretnék helytállni hanem gazdaságiként. És való igaz hogy a bűnügyi nyomozó hatáskörét nem ismerem. De most már ezt is tudom. Nem tudom miért olyan nagy baj hogy ezt a dolgot nem tudtam. Nem csak ez határozza meg a nyomozók munkáját így nem értem nekem miért nem való nekem ez a hivatás? Különben se lehet megállapítani egy kérdésről hogy akkor való-e ez a szakma nekem vagy nem! Légyszíves nekem ne mond meg hogy, hogy döntsek. Szerencsére sikerült pár nyomozóval beszélnem és ő velük nagyon sok mindenről beszélgettünk. Úgyhogy nekem te ne mondd hogy én nem tudok erről a szakmáról semmit mert nem ismersz!

Köszi :)

2017. ápr. 14. 09:09
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis pontosítás. A gazdaságis nyomozó is bűnügyi nyomozó, csak annak szűkebb területe. Tehát a bűnügy mint szolgálati ág, a legfelsőbb tagozódás, a közrendvédelem, közlekedésrendészet, stb. mellett. És azon belül van további, mondjuk úgy szakosodás vagy szakterület. De persze ez is függ attól, milyen szintről beszélünk. Helyi szinten (kapitányság) nem ia biztos, hogy van különálló gazdaságvédelmi alosztály vagy osztály, hanem pl. a vizsgálati osztályon belül megosztva csinálják, vagy ki van jelölve egy-két előadó ezekre az ügyekre. Budapesten, kerületekben az biztos, hogy mindenhol van már külön (al)osztály. Területi (megyei szinten) már jobban elkülönül, Budapesten Korrupciós és Gazdasági Bűnözés elleni Főosztálynak hívják.


De, a lényeg, ők is bűnügyi nyomozók (vizsgálók), legalábbis szoros értelemben. Vagyis a rendőrség bűnügyi állományának részét képezik. Az más kérdés, hogy mondjuk az NKE RTK-n van külön bűnügyi szakirány és gazdaságvédelmi szakirány, ami picit félrevezető lehet (már ha még így van).


És a lényeg lényeg, a gv-s nyomozók, mint bűnügyi állomány ugyanúgy résztvesznek biztosítási feladatokban.

2017. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ha emlékszel én egyszer már kérdeztem tőled, és mégegyszer köszönöm hogy válaszoltál erre és arra is! Igen, belátom ezekkel még nem vagyok tisztában. De igazából ezt csak azt tudja aki megtapasztalja, és én nekem nagyon tetszik ez a szakma úgyhogy a kisebb részletekre kíváncsi vagyok és majd ugy is megtapasztalom. Mégegyszer köszi a hozzáértő válaszodat, innen is látszik hogy egy nyomozó szólt hozzá!
2017. ápr. 14. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!