Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csalás áldozata lettem jófogás...

Stevy kérdése:

Csalás áldozata lettem jófogáson, el szeretnék menni a rendőrségre feljelentést tenni, elsülhet a dolog rosszul az én szemszögemből?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hirdettem egy négyértékű laptopot, amelyre akadt vevő, utalni szeretett volna, el is utalta állítása szerint a pénzt, elküldte a bizonylatot és kérte, hogy postázzam el neki mert sürgős, ajándék lesz. Így is tettem én hülye, megbíztam benne, elküldtem a gépet, átvette, pénzt azóta se kaptam meg, 2 hete történt az incidens, 350.000Ft-tól van szó. Kamu nevet, számot és címet adott meg, ezt megtehette mert csomagautomatába kérte a csomagot, így egyik sem kellett hozzá direktbe. Kérdésem az, hogy ha elmegyek a helyi rendőrségre, feljelentést teszek az ügyben, bemutatok minden beszélgetést, a kamu bizonylatot stb. az összeget is, hogy 350.000Ft-ról volt szó, sülhet ez el rosszul? Szóval jöhetek én ki ebből rosszul bármilyen szempontból, vagy legrosszabb esetben nem találják meg és bebuktam a dolgot?
2017. jún. 11. 18:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a 10-es honnan veszi ezt a sületlenséget, de már több kérdéshez kiposztolta.

Nem, nem lehet utánvétnél a postás előtt átvétel kibontani és ha nem jó, visszaküldeni fizetés nélkül.

2017. jún. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem bizony és el is árulom az okát neki miért:


Mivel a postás a kis kacsójából addig nem fogja neked odaadni, amíg te azt szépen ki nem csengeted. Ennek pedig azon oka van, hogy a postásnak pénztári hiánya lesz, ha ő csak úgy odaadja neked a csomagot fizetetlenül. ergó neki kell kifizetni. A másik nagyon egyszerű oka: semmi köze a postásnak/postának ki mit rendel, ő csak közvetítő, nem máltai szeretetszolgálat, hogy csak úgy bontogatás után visszavigye. Amúgy meg: ha bontottan érkezik vissza a csomag a feladóhoz, akkor a feladó kezdeményezhetne kártérítést. Na ezért sem lehet többek közt, ezt védi ki. Szóval N E M lehet előbb felbontatni, mint fizetni és ha neked nem tetszik visszaküldeni. Még mielőtt jönnek a kötekedők: postás voltam 7 évig.

2017. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!