Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Angliából megyek haza kocsival...

Angliából megyek haza kocsival nemsokára, Nincs magyar személyim, útlevelem sem, jó az angol jogsi mint ID ha a rendőr megállít esetleg?

Figyelt kérdés

Sok éve elék kint ezért magyar személyi lejárt, útlevelem is. Angliában nincs személyi, a jogosítványt használják ID-nak. Határt is tudok vele lépni eu-n belül úgy mint magyarok a személyivel.

Jó lesz ez így? Esetleg ha olyan is válaszolna aki igazoltat vagy ellenőrzi az autósokat az uton.

Köszönöm.


2017. júl. 12. 18:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%
Magyarországon teljesen biztosan rendelkezned kell egy darab kártya alapú fényképes igazolvánnyal ami lehet a jogsi is, nem kell személyi, nekem sincs, nem is lesz. Ha nincs ilyen akkor meg útlevél. Plusz ehhez még kötelező a lakcímkártya is nálunk.
2017. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk már a Francia határnál kérték az igazolványt. A jogositvány nem jó kell hogy legyen személyid vagy útleveled. A nagykövetségen tudsz igényelni. Magyarországon meg 100% hogy nem fogadják el a jogsit. Még az út levél(nekem csak az van) se szokott nekik tetszeni pl boltban vagy rendőri igazoltatásnál de az még oké.
2017. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 árokpart ***** válasza:
Gyere nyugodtan a múlt héten voltunk kint buszos kiránduláson Bécsben a soproni átkelőnél még csak mutatóban sem lehetett látni egy rendőrt sem. Sőt a magyar oldalon még annyira sem. Először Balatonszentgyörgynél állt egy járőrautó, de az is csak a kocsmából a biciklijére felülő embereknek adott kimondottan jó indulatú tanácsot, hogy ne üljenek fel a kerékpárra . Meg is lepődtem egyáltalán nem bírságoltak. Onnan tudom, hogy megálltunk mint pihenőhelyen a kocsmánál és szemtanúja voltam.
2017. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 árokpart ***** válasza:
Egyébként nem kell ennyire rugózni ezen a személyi meg útlevél témán. A rendőr ugye most itt elsősorban ha Magyarországra érsz a lényeges. Szóval a járőr ha bemondod az adataidat a számítógépen azonnal látja , hogy magyar állampolgár, illetve hazai lakcímmel rendelkező állampolgár vagy e. Szerencsére már nem a kommunizmusban élünk mikor a XY Pista bácsi a falu KMB-se a boltból hazajövet is kérte a személyit még akkor is ha tudta, hogy az a X Jóska a faluban. Ebben a globális nyitott világban már minden technika adott bárki személyének igazolására.
2017. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

árokpart ez most relatív, hogy kinek mi. Én inkább odafigyelek az iratokra, hogy mindig nálam legyenek, mert csak egy túlbuzgó rendőr kell és máris visznek be.


Amúgy meg kell próbálni, aztán majd írd meg, hogy mi lett az eredménye.

2017. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Angol határnál Dovernál kell az útlevél vagy személyi. Azt, hogy a Magyar határnál nem kell, az egy dolog. Dovernál tovább nem is jut el ha nincs.
2017. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Magyarországon meg 100% hogy nem fogadják el a jogsit."


Na ne vetítsél már. Ha valahol nem fogadják el akkor rosszul alkalmazzák a törvényt, panaszkönyv. Nincs sem útlevelem sem személyim, lakást adtam el, kocsit vettem, rendőr igazoltatott, postán igazoltam magam csekkbefizetéskor, mobil előfizut kötöttem, Raiffeisen bankban nyitottam bankszámlát magyar jogsi és lakcímkártya kombóval, hogy csináltam akkor?


"A hatályos jogszabályok alapján személyazonosság igazolására alkalmas okmány jelenleg a személyazonosító igazolvány, a kártya formátumú vezetői engedély, illetve az útlevél. Ezen

rendszeren a 2016. január 1-jével hatályba lépő szabályozás sem változtat.

2016. január 1-jét követően is változatlanul érvényben lesz az az előírás, hogy minden állampolgárnak

születéstől fogva rendelkeznie kell legalább egy érvényes személyazonosításra alkalmas okmánnyal

(tehát személyazonosító ig

azolvánnyal, kártya formátumú vezetői engedéllyel vagy útlevéllel). Ennek megfelelően az új személyazonosító igazolvány kiváltása nem kötelező." Békéscsaba Járási Hivatal

2017. júl. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha magyarba tudsz jutni azért tegyél meg magadnak egy apró szivességet és csináltass legalább személyit. Nemsokba fáj.
2017. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!