Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Angliából megyek haza kocsival...

Angliából megyek haza kocsival nemsokára, Nincs magyar személyim, útlevelem sem, jó az angol jogsi mint ID ha a rendőr megállít esetleg?

Figyelt kérdés

Sok éve elék kint ezért magyar személyi lejárt, útlevelem is. Angliában nincs személyi, a jogosítványt használják ID-nak. Határt is tudok vele lépni eu-n belül úgy mint magyarok a személyivel.

Jó lesz ez így? Esetleg ha olyan is válaszolna aki igazoltat vagy ellenőrzi az autósokat az uton.

Köszönöm.


2017. júl. 12. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2017. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincsen nagy különbség, hogyha ugyanúgy van minden más irat is használatban. Angol állampolgár vagy?
2017. júl. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Vezetői engedély nem úti okmány. Ez nem jogosít fel határátlépésre. És ugye EU-n belül is van határellenőrzés. Gondolom, Ausztria felől jönnél, na pl. ott is van.
2017. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

"Ha Ön uniós ország állampolgára , nem kell felmutatnia személyi igazolványát vagy útlevelét, amikor a belső határok nélküli schengeni térség egyik országából a másikba utazik.


Ugyanakkor továbbra is mindenkinek feltétlenül tanácsos magával vinnie útlevelét, illetve személyi igazolványát annak érdekében, hogy ha szükséges, igazolni tudja személyazonosságát (pl. ha rendőr igazoltatja, ha repülőre száll stb.) – annak ellenére, hogy a schengeni térségenEnglish belül a határátkeléskor nincs erre szükség. A schengeni térséghez tartozó uniós tagállamok továbbra is előírhatják más EU-tagországok állampolgárainak, hogy érvényes úti okmányt, illetve a személyazonosságuk igazolására alkalmas okmányt tartsanak maguknál az ország területén való tartózkodás során.


A jogosítványok, bankkártyák és adóigazolványok nem tekinthetők érvényes úti okmánynak, és nem használhatók a személyazonosság igazolására."


[link]

2017. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Ha van angol lakcimkártyád meg a jogsi akkor semmi gond nem lehet , legjobb ha agol személyid is volna
2017. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok angol állampolgár, vagyis magyar vagyok.

Kompjegyet már vettem jogsival, hollandiában rendőr is igazoltatott vele. Fényképes id amit kérnek itt. Angol jogsin a lakcím is rajta van pl. tehát itt teljes értékű id.

De én is inkább afelé hajlok hogy Mo-on egy ellenőrzésnél erre ki tudja mit mondanának. Asszem fekhivok egy magyar rendőrörsöt holnap.

2017. júl. 12. 19:16
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 19:13

Angliában nincs lakcímkártya és személyi igazolvány.

Kérdezőnek:

Az angol jogosítvány nem lesz jó, mert már Dovernél nem fognak átengedni. Vagy útlevél vagy személyi kell.

Ha angol állampolgár vagy akkor rendelkezel angol útlevéllel. Azzal is utazhatsz.

2017. júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Nem kell senkit felhívni. Értsd meg, hogy nem jó a vezetői engedély!

Személyi vagy útlevél kell! Akár lehet ideiglenes is.

Nem az igazoltatásról van szó. Határátlépésre csakis úti okmány jó! Úti okmány pedig csak a személyi vagy az útlevél! Ez minden országban így van.

2017. júl. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy személyi kell vagy pedig útlevél, ha eltűnt lejárt akkor a nagykövetségen tudsz igényelni újat. Angol jogsival nem fognak beengedni a Schengeni övezetbe, az csak anglián belül használható, hogy igazold vele magad.
2017. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ok. Értem, köszi mindenkinek.
2017. júl. 12. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!