Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez hamis tanúzásnak számít?...

Ez hamis tanúzásnak számít? Büntethető?

Figyelt kérdés

Sértett tanúként hallgattak ki egy ügyben. Én elmondtam mindent, amire emlékeztem, de picit mérges voltam, fáradt voltam és nem jutott eszembe minden, amit általában jeleztem is, hogy nem vagyok benne biztos, viszont így utólag visszagondolva van egy-két dolog, amiben tévedtem. Azt olvastam, hogy hamis tanúzás, ha az ügy lényeges körülményeire valótlan állítást teszek vagy pedig elhallgatom a valóságot. Én nem tartom lényegesnek a szóban forgó dolgokat, de valaki beijesztett, hogy lehetséges, hogy kiszúrják és fenn fognak rajta akadni...

Ha valaki ért ezekhez a dolgokhoz, akkor örülnék, ha jelezné nekem és én privátban leírom pontosabban is, hogy miről van szó. Előre is köszönöm!


2017. júl. 13. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelezd az illetékeseknek és pontosíts a vallomásodon ...
2017. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hamis tanúzás megvalósulási feltétele a szándékosság. Ha jelezted, hogy nem vagy biztos benne, és a jegyzőkönyvbe ez belekerült, akkor nincs hamis tanúzás.
2017. júl. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben felolvasták a jegyzőkönyvet, de nem tudtam annyira koncentrálni, meg nem tudnám mondani, hogy mégis hol, mi hogyan került bele. Azt tudom, hogy amiben nem voltam biztos, ahhoz odamondtam, hogy "úgy emlékszem" stb., de lehetséges, hogy egyes részeknél én fejeztem ki magamat rosszul és nem értettük meg egymást a rendőrrel vagy ilyesmi. Az is előfordulhatott, hogy én nem voltam elég alapos, össze akartak zavarni és ez sikerült is nekik. Még sosem voltam semmilyen kihallgatáson, fogalmam nem volt róla, hogy ez hogyan néz ki vagy hogyan működik mert senki nem mondott nekem semmit. Eleve nem is nekem szóltak a rendőrök, hanem egy másik személynek, aki éppen velem volt, hogy vigyen be én pedig csak annyit tudtam, hogy megyek a rendőrségre, de azt hogy hová, miért vagy kihez azt nem tudtam, mikor a végén alá kellett írnom a papírokat, akkor sem olvashattam el, csak szimplán elém tették, hogy itt és itt írjam alá....Most pedig behívtak szembesítésre, szóval gondolom hogy néhány ponton nem egyezik az én és a gyanúsított vallomása...azt tudom, hogy hazudni nem hazudtam és nem tudom, hogy a másik személy mit mondott (lehetséges hogy ott nem stimmel valami), de az meglehet, hogy valamit véletlenül kifelejtettem és van olyan, amiről most már tudom, hogy nem egészen úgy történt, ahogyan akkor emlékeztem rá...és most azon aggódok, hogy nehogy rám húzzák, hogy hazudtam és hamisan tanúztam. Az ügy szempontjából szerintem lényegtelen dolgokról van szó. Ha a szembesítés során ezeket kijavítom, megemlítem, hogy a korábbi vallomásom során az emlékeim szerint ez nem egészen így került be a jegyzőkönyvbe akkor az "baj", ilyet "nem szabad" csinálni?
2017. júl. 13. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Hamis tanúzáshoz szándékosan hazudni kell.
2017. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!