Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez hamis tanuzasnak szamit?...

Ez hamis tanuzasnak szamit? Bövebben lent!

Figyelt kérdés
Van egy rendörségi ugyem és behivtak tavaly hogy jegyzö könyvet tudjanak irni ugy eh mitortent na en elmondtam de nemazt amit tortent, nemrég jött papir hogy targyalasom lessz mert tulajdoni elleni szabálysértésem van es amiatt ha elmegyek a targyalasra es elmondom h mivolt az hamis tanbuzasnak szamit?mert a rendörségen nem azt mondtam el ami valojaban tortent! vagy tartsam magam annal amit akkor mondtam?
2017. febr. 18. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Most tanúként hallgattak ki, vagy vádlottként? Akárhogy is, nem jól tetted. Ha rájönnek, megütheted a bokád.
2017. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát vádlottként!
2017. febr. 18. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy a vádlott, akkor nem vagy köteles saját magad ellen vallani. Saját magad ügyében tett vallomásnál ha hazudsz, az nem számít hamis tanúzásnak...hacsak nem mást vádolsz vele.
2017. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Majd segítsen nekem a fenti jogtudósok valamelyike, hogy hogyan tud valaki egy szabálysértési eljárásban vádlott lenni?


Egyébként az igaz, hogy szabálysértési eljárásban sem köteles az eljárás alá vont személy önmaga ellen vallani, pontosabban egyáltalán nem köteles megszólalni sem. Viszont, ha megszólal, az nem lehet hamis tanúzás, hamis vád azonban igen (ha mást hamisan vádol).

2017. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt hát ugy en követtem el tulajdon elleni szabály sértést és amikor be hivtak a rendörségre, akkor még nem volt ellenem ez a dolog de mivel én csinaltam be hivtak de nem azt mondtam el ami valojaban történt. Aztan eltelt 1 év es jött a papir hogy tulajdon elleni szabaly sertesi ugyben a kár 12.000, mennem kell tárgyalásra és félek h ha meg mondom az igazat akor hamis tanuzas lessz emrt h a rendörségen nem azt mondtam es már van egy figyelmeztetesem is ugyanikyen ugyböl!
2017. febr. 20. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!