Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy egy tavaly szeptemberben elkövetett szabálysértés miatt most kaptam meg a büntetést?

Figyelt kérdés
Nem csak 3 hónapjuk van kiszabni a bírságot? Vagy mi ez? 70 ezer forintról van szó.

2017. szept. 28. 07:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

AZ ELÉVÜLÉS

5. A szabálysértés büntethetőségének elévülése


6. § (1) Nincs helye felelősségre vonásnak, ha a szabálysértés elkövetése óta hat hónap eltelt (elévülés).


(2) Az elévülés határidejének kezdő napja az a nap, amikor a szabálysértés tényállása megvalósul, kísérlet esetén az a nap, amikor az ezt megvalósító cselekmény véget ér.


(3)6 Ha a szabálysértés jogellenes állapot előidézésével, illetve fenntartásával vagy kötelesség teljesítésének elmulasztásával valósul meg, az elévülési határidő mindaddig nem kezdődik el, amíg ez az állapot fennáll, illetve amíg a kötelesség jogszerűen teljesíthető lett volna.


(4) Ha az elkövetéstől számított hat hónapon belül a cselekmény miatt büntetőeljárás indul, de a nyomozó hatóság, az ügyész vagy a bíróság a szabálysértési eljárás lefolytatása céljából az ügyet átteszi a szabálysértési hatósághoz vagy a szabálysértés miatt eljáró bírósághoz, az (1) bekezdés szerinti elévülés az áttételt elrendelő határozatnak a szabálysértési hatósághoz, illetve a szabálysértés miatt eljáró bírósághoz érkezése napjával újrakezdődik.


(5)7 A szabálysértés miatt az eljárás alá vont személy ellen a szabálysértési hatóság, a fegyelmi jogkör gyakorlója, az ügyészség és a bíróság által foganatosított eljárási cselekmények az elévülést félbeszakítják. A félbeszakítás napjával az elévülési idő újrakezdődik.


(6) A cselekmény elkövetésétől számított két év elteltével nincs helye szabálysértési felelősségre vonásnak.

2017. szept. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp fizesd ki a bírságot a kimutatónak. Ha máshogy nem megy, esetleg próbálj részletet kérni. Mert ha átkerül végrehajtási szakaszba, akkor már sokkal neccesebb lesz a dolog.
2017. szept. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Ez már bukó, ne foglalkozz vele.

Én se fizettem be anno, annyi, hogy az előadót azért felhívtam.

2017. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ez most egyáltalán mi volt? Milyen szabálysértés? Közlekedési?
2017. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Mindenképp fizesd ki a bírságot a kimutatónak."


Igen, ezzel elismeri, és visza nem kapja már.

2017. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Akkor most hogy van az elévülés? Magyarul írjátok le, ne bikkfanyelven. :)


Vagy magára az eljárás lefolytatására is 6 hónap van? Nagyon nem világos ez.

2017. szept. 28. 09:42
 7/20 A kérdező kommentje:

na meg:

6. § (1) Nincs helye felelősségre vonásnak, ha a szabálysértés elkövetése óta hat hónap eltelt (elévülés).

vs.

(6) A cselekmény elkövetésétől számított két év elteltével nincs helye szabálysértési felelősségre vonásnak.


Akkor most 6 hónap vagy 2 év?

2017. szept. 28. 09:43
 8/20 anonim ***** válasza:
Milyen bírságról van szó pontosan? Mert nem mindegy, hogy sima szabálysértésit kaptál vagy esetleg olyat, amit adók módjára is belehet hajtani. Előbbi esetben a szabálysértési törvényre szoktak hivatkozni, utóbbiban pedig az adózás rendjéről szóló törvényre. Ez azért fontos, mert attól függően, melyik jogszabály alapján szabták ki a bírságot, más és más elévülési határidők érvényesek.
2017. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Adók módjára behajtható. Az engedélyezett 4 watt helyett 100 wattal CB rádióztam és állittólag a környéken az én ugatásom hallatszott a vezetékes telefonokban.
2017. szept. 28. 10:05
 10/20 anonim ***** válasza:

Amit felhoztál két pontot úgy kell értelmezni, hogy:

Alapesetben fél év.

Viszont ott van, hogy ha valami érdemi van az ügyben, újrakezdődik a számolás.

Na már most, hogy ne legyen az, hogy 10 évig elhúzódik, mert valami miatt mindúg újraindul, ezért kitalálta a jogalkotó, hogy akkor max két év.

Aztán vagy lemegy vagy nem, de a lényeg hogy egy szar szabálysértés miatt ne húzódjon már el ennyire.

2017. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!