Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem szabad kávézniuk az...

Miért nem szabad kávézniuk az elítélteknek?

Figyelt kérdés
Most néztem egy dokumentumfilmet "Amerika legkeményebb börtönei" címmel és a cellaátkutatáskor tiltott dolgok után kerestek, a kávé is tiltott volt...

2017. nov. 12. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Mert ott a börtön nem hotel.
2017. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tényleg? akkor TV-zni meg miért engedik őket, ha "nem hotel"???
2017. nov. 12. 13:06
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Azért, hogy ne lázadjanak, kössék le magukat.
2017. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágom az amerikai bv jogrendszert, de ha a magyarból indulok ki a következő lehet a magyarázat:


Van rokonom, aki jelenleg is börtönben van. Alanyi jogon napi 3x-i étkezés jár, zuhany, séta. Olyan dolgokat, hogy tea, kávé, egyéb ételek, könyv, újság, stb. csomagban lehet beküldeni neki. Volt, hogy valami olyat csinált, ami miatt elzárásra került, akkor megvontak tőle mindent a kaján és a zuhanyozni kívül, nem kaphatott csomagot se, ezt az állapotot a fegyházhoz hasonlította. A szigorú amerikai börtön -gondolom fegyház ott is. A rokonom elmondása szerint a fegyház abban különbözött a börtöntől itthon, hogy nem volt se csomag, se séta, csak kaja és a 4 fal. Az olyan dolgok mint a csomagban beküldhető kávé a jobb fiúknak jár.

2017. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kávéval mindenki üzletelne. Azt pedig tiltja a szabályzat.
2017. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%
A cigivel éppúgy üzletelnek az én tudomásom szerint, a kávéval nem tudom mi a helyzet. Nem is tudom, hogy van-e bármi ilyen kehetőség, hogy kávé főzés/fogyasztás.
2017. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aassddff112233 ***** válasza:
100%
Úgy tudom lehet kávézni, csak drága, pontosabban értékes odabenn. Nem tiltott, dohányozni is szabad, akinek futja rá, pontosabban akit kintről támogatnak.
2017. nov. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik börtönben lehet vásárolni, ott minden drága. Pl. 600 Ft egy db. paradicsom. Mi mindent csomagban adtuk fel inkább, amit lehetett. Egy fentebbi vlaszolónak: rokonom cellájában volt kávéfőző és rezsó, amit egy előző elítélt hagyott ott. Műszaki cikkeket és háztartási gépeket is lehet beküldeni. Mi is küldtünk be vízforralót, villanyborotvát, tévét. Mielőtt egy elítélt megkapja ezeket, egy technikus atnezi, ha rendben van, mehet is be.
2017. nov. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak van igaza, kávézhatnak, ha kapnak csomagban vagy vesznek maguknak. Előbbiek irtó nagy baromságokat hordtak össze, attól, hogy valaki fegyházas, nem másak a körülmények, csak alapból zárva vannak az ajtók, nem nyitott mint pl a börtön részleg, de azok is hiába nyitottak hivatalosan nem mászkálhatnak a szinten. A fegyházasaknak is megvan mindenük ugyanúgy.
2018. jan. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kapnak csomagot, van séta. Amiről ti beszéltek az a fogda, de köze nincs a fegyházhoz
2018. jan. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!