Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha megszurnak vmelyik rendor...

Ha megszurnak vmelyik rendor tarsat es akarnafutni, akkor ha utanalőne arendor, akkor?

Figyelt kérdés
Megallnavalamelyik pontja a lofegyverhasznalatnak?

2017. dec. 7. 20:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsanat telorol vagyok:


*el akarna futni

2017. dec. 7. 20:47
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem is tudom mikor láttam utoljára éles pisztollyal rendőrt, talán még évekkel ezelőtt amikor már nyomozók is jöttek egy durva csávóhoz, akkor konkrétan 5 fegyveres volt körülöttem, de ezek nagyon indokolt esetben lőhetnek, utána pedig ki is vizsgálják.


Amerikában már olyanért is lőhet a rendőr ha úgy látja gyanús a helyzet.

2017. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem állna meg a lőfegyverhasználat, utána lőni csak abból a célból lehet ha az emberi életet szándékosan kioltó személy szökését akarja megakadályozni. Ha megszúrja és nem hal meg akkor ugye ez nem áll meg. Az megint más ha megszúrja és mondjuk még ott van és szúrna mégegyszer mert akkor több pontja is érvényesül a lőfegyverhasználatnak.
2017. dec. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Miről írsz, kaputelefonról?
2017. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A jogos védelem. Bocsánat hogy telóról vagy. Eddig még a laptop sem adott észt senkinek.
2017. dec. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"utána lőni csak abból a célból lehet ha az emberi életet szándékosan kioltó személy szökését akarja megakadályozni"


Szerintem nézd át mégeszer a fegyverhasználat szabályait mert így meg fogsz bukni, aztán mehetsz kapálni.

2017. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#3: De azt akkor és ott a rendőr nem biztos hogy meg tudja állapítani, hogy meghalt-e vagy csak az eszméletét vesztette el mondjuk. Szóval ez tuti nem úgy van, ahogy írod.
2017. dec. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5 ez most beszolas volt nekem?


Jogos vedelem itt nincs, mivel menekul, nem tamad mar.


Lofegyvernel g pont nem igazan franko sztem, de az lehetne max sztem is.

2017. dec. 8. 14:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben jogosan használhatja a lőfegyverét mivel ez már emberőlési kísérletnek minősül ugyan úgy ilyenkor az elkövető közveszélyesnek tekinthető
2017. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 melyik pont a lofegyverhasznalatnaal ez neked? 1994. evi tv 54. szakasz melyik pontja?
2017. dec. 8. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!