Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lámpa nélkül közlekedő autósok...

Lámpa nélkül közlekedő autósokat miért hagynak figyelmen kívül a rendőrök?

Figyelt kérdés
Ma is rendőrrel szemben ment a kocsisor és az utánam lévőnek nem volt lámpája. Ennyire nem figyelik ezt a rendőrök, vagy csak nem érdekli őket, amíg nem lesz baj?

2018. jan. 12. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Van, amikor kiég az egyik lámpa.Akkor mit tudsz csinálni?


A modern autókban csak a szerviz tudja cserélni az izzóit.Oda meg nem biztos,hogy egyszerre azonnal kapsz időpontot.

Bár, saját tapasztalataim alapján az izzócseréseket hamar fogadják, mivel nem nagy munka.

2018. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kiég mindkét lámpa?


Majd amikor lekanyarodok, látom, hogy a hátsó lámpája sem ég? Akkor bizony, ha mind az első és hátsó lámpája kiég az autónak, nem a szabályok szerint nem közlekedhetek vele az estet megelőző szürkülettől a reggelt megelőző szürkületig. És ha ezt a rendőr látja, hogy mindkét első lámpája nem ég valakinek szürkület utáni sötétségben, akkor jön az én szánalmas elvárásom, hogy állítsa meg, vegye eljárás alá, mert veszélyezteti a közlekedést.


KollégaNŐm egyedül cserélte ki a Hondájában az izzót ebédszünetben. Van olyan szgj, amivel ezt nem lehet megtenni, ám, aki kifogást keres és nem megoldást, majd megvárja, hogy mind az első és hátsó lámpája kiégjen, az gyanús. Inkább arra gondolok ilyenkor, hogy nincs tudatában annak, hogy lámpa nélkül vezet. Amit felelőtlenségnek érzek, hiába lehet kimagyarázni, hogy "nem vette észre", mert a közlekedésben nincs ilyen kategória, hogy "jaj biztosúr, nem vettem észre".

2018. jan. 12. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező három lehetséges eset.

1. Lakott területen volt ilyenkor nappali fényben tiszta időben nem kötelező

2. Nem biztos hogy kiégett az összes égő lehet hogy kiment a világítás biztosítéka kész kocsiban ülve nem látod

3. Az ominózus öntörvényű járművezető aki saját kreszt használ, mert a "vérében" van a vezetés.


Off: Én azokat csípem akik fényes nappal fényszóróval illetve az ég felé néző ködfényszóróval járnak.

2018. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy egyszerűen csak figyelmetlen volt, elfelejtette bekapcsolni. Velem is előfordult már, meg veled is, ha nem 2 hete van jogosítványod.

Nem sokat róhatod az utakat, ha ez az eset ekkora felháborodást váltott ki belőled.

2018. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A valódi kérdés, hogy a rendőr ilyenkor miért hagyja figyelmen kívül?
2018. jan. 20. 19:44
 6/8 A kérdező kommentje:
97óta nem fordult elő velem. Lehet nem úgy vezetek, ahogy egy Túrórudi.
2018. jan. 23. 20:59
 7/8 PappLaszlo01 válasza:

Igen tudom hogy a KRESZ azt mondja hogy felkell kapcsolni a lámpát.

De azért most ezt gondold már át logikusan.

Megy egymással szembe párhuzamosan két kocsi sor.Te vagy a rendőr.Mentek 90-el.Jön szembe egy kocsi felkapcsolt lámpa nélkül.Te felkapcsolod a villógot felrántod a kézit pörgesz 180 fokot és tepersz utána?Egyszerüen egy ilyen semmiségnél 180 fokos fordulatot venni teljesen fölösleges föleg hogyha 1-2 autós rá villant az illetőre a legtöbbje felkapcsolja a lámpát.


A másik tegyük fel épp körfogalom vagy hasonló helyen történik és megtud fordulni a rendvédelmi szerv ha utána menne az illetőnek és megállítani akkor ő lenne a legbüdösebb paraszt rendőr hogy ilyen apróságért zaklatja.


Teljesen felesleges hogy ezzel igazán foglalkozzanak a rendörök.Ha belefutsz igy egy igazoltatásba hát szólnak hogy kapcsold fel.Ha jösz szembe rád villantanak azt kész.

2018. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Velem meg 87 óta előfordult, valószínűleg többször is. Egyszer félre is állított a rendőr, kaptam szóbeli figyelmeztetést, elnézést kértem, megköszöntem.

Napi szintem jönnek szembe velem lámpa nélkül, ha olyanom van, rávillantok, nem szidom az anyját, ő meg veszi a lapot és bekapcsolja.

Neked pedig gratulálok, hogy 20 év vezetés alatt soha semmilyen közlekedési szabálytalanságot nem követtél el, se szándékosan, se véletlenül.

2018. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!