Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igazat mond-e az őr?

Igazat mond-e az őr?

Figyelt kérdés

A múlt hónapban egy szupermarketben jártam,

( P..ny)ahol elhagytam / ellopták a bankkártyámat. Sajnos, mivel nem minden nap használom, csak 3-4 nap múlva vettem észre. Természetesen visszamentünk, de a biztonsági őr azt mondta, hogy a kamerafelvételeket csak néhány napig őrzik meg, mert állítólag így szabályos, tehát ő már ezzel nem tud nekem segíteni. Azóta letiltottuk a kártyát ( utánanéztünk, és senki nem használta), és már el is készült az új, csak az érdekelne, hogy szerintetek tényleg igazat mondott-e az őr. Meddig lehet utánanézni a felvételeknek, ha esetleg valahol elveszítek valamit?


2018. febr. 2. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen cégfüggő. Semennyire nem leszel előrébb, ha valaki azt mondja, hogy igen igaza van, és akkor sem ha azt mondják sokan, hogy hazudik. Teljesen értelmetlen a kérdésed.
2018. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs rá szabály tudtommal, cégfüggő.
2018. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Tök mindegy, meddig őrzik, neked úgysem fogják megmutatni.


Legfeljebb a rendőrségnek, ha hivatalos úton kérik.

2018. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

 

A személy- és vagyonvédelemről szóló 2005. évi CXXXIII. törvény 31.§-a szerint főszabályként felhasználás hiányában 72 óráig őrizhetők a felvételek. Felhasználásnak minősül, ha a felvételt bírói vagy más hatósági eljárásban bizonyítékként felhasználják.

2018. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaza volt. Miért kételkedsz?
2018. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!