Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szóvá tennétek a rendőrnek a...

Szóvá tennétek a rendőrnek a számotokra nem megfelelő stílust?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1 hónapban már kétszer állítottak meg közúti ellenőrzés címén, és mindannyiszor elégedetlen voltam a stílussal.

Egyszer sem követtem el semmit, a kocsim teljesen gyári, minden rendben vele, perecízen ügyelek rá, nem tud belekötni semmibe.Ha mégis akkor semmiféle csekket nem fogadnék el, mert csak ő veszíthet, hisz csak abszurd dolgokat tudna kitalálni.


Leginkább a "parancsolgató" stílus nem tetszik "forduljon vissza, és menjen haza" címszóval küldtek el egy olyan helyről ahol gyakran vannak illegális gyorsulási versenyek.Gondolom azt számolták fel amikor arra mentem, és ezért volt a közúti ellenőrzés.

Az út nem volt lezárva, közterületen volt, és szerintem nézek ki úgy akiről sejthető,hogy nem vesz részt ilyenekben.

Mindenesetre visszafordultam, és pár kilométeres kerülővel folytattam az utam ugyan oda.

Nem szóltam, mert nem hiszem magam jogásznak, nem kenyerem a balhé keresése, de sehogy sem éreztem jogosnak.


Második alkalommal megállít, jó 3 perc után szállt ki az autóból (már azon gondolkoztam,hogy kiszállok én, és odamegyek, hogy mi van már)

Se köszönés, se semmi, rögtön nekem szegezi a kérdést,hogy ittam e.

Szondát fújat, majd rám parancsol,hogy "szálljon már ki, és adja a jogosítványát".

Erre sem szóltam, de most már kicsit telik az a bizonyos pohár.

Előtte is állítottak már meg, abszolút korrekt módon beszéltek,normálisak voltak, de ez az utóbbi kettő nagyon nem jött be...ha megint kifogok egy ilyet megkockáztatok egy kioktatást a megfelelő stílusról.


Nem ilyen vagyok, de zavar,hogy lekezelően beszélnek, és elhiszem,hogy rendőr, meg határozottnak kell lenni, de ez bunkóság.Érzékeny vagyok erre, úgyhogy lehet túlreagálom, de nem tudom...mit gondoltok?


(tényleg nem az én stílusom ez az okoskodás/kioktatás, illemóra, de egyszerűen dühít)


2018. febr. 4. 01:53
 1/8 anonim válasza:
93%

Szerintem nagyon túlreagálod.

Én érzékenynek gondolom magam, de ilyenen biztos nem akadnék ki. Nem kell ezzel foglalkozni és kész. Én egyébként még bunkóságnak sem érzem a leírtakat. Előfordult, hogy velem is fújattak szondát, nyilván nem könyörögtek, csak mindták hogy fújjam.

23L

2018. febr. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Ha kioktatnád őket, valószínűleg te húznád a rövidebbet.

Sajnos.

2018. febr. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
67%
Remélem anyuci megvigasztalt.
2018. febr. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem tudom, szerintem neked vaj van a fejeden vagy csak keresed a bajt, mert ennyire sűrűn azért nem állít meg a rendőr. Engemet jó, ha évente 1-szer megállítanak, de akkor sem bunkóznak, mert látják, hogy normális vagyok. Habár lekopogom, most éppen 3 éve nem állított már meg rendőr, pedig sok mellett elmentem már.
2018. febr. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

Nem kell foglalkozni ilyen piti dologgal..

Hidd el, hogy ha "kioktatnád" őket, biztos vagyok benne, hogy jobban rádszállnának és helyben kapnád a büntetést.


4-es! A férjemet és engem volt, hogy heti 2x igazoltattak, sőt egymás után 2x egy nap! Nincs vaj a fülünk mögött, nem is találtak soha semmi bajt, mégis mindíg ki vesznek :D

2018. febr. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Ekkora nyomorult...remélem kérdező legalább nő vagy mer ha férfi akkor még nagyobb gáz...uhh
2018. febr. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Huu, ha tudnatok h ennel kisebb dolgok miatt is lehet panaszt tenni es sajnos szoktak is akik okosabbak.
2018. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Én még ilyet sohasem tapasztaltam - azért lekopogom kopp kopp :-) Eddig akárhányszor igazoltattak mindig nagyon udvariasak voltak annak ellenére, hogy ez többször hajnali 2-3 körül volt kihalt környéken és egyedül voltam a kocsiban...annak ellenére is, hogy pl előtte 5 perce előztem ki nagy sebességgel a policiát egyből villogva jöttek utánam mégis udvariasak voltak és nem büntettek meg..teljesen normálisan leigazoltattak, szondáztattak további jó utat kívántak és elmentek. Pedig ez volt életem első igazoltatása és nagyon be voltam sz@rva hogy ezek most elevenen megnyúznak...de nem! Mondjuk nem is úgy indítottam, hogy mi k@@@@a any@@@dat akarsz kö@csög :-)
2018. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!