Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson motoromat szeretném...

Simson motoromat szeretném lefesteni. Szerintetek ez megfelelő megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy S50-esem, amin kopott a festés és kicsit rozsdál. Arra gondoltam, hogy lefestem narancssárgára és feketére. Szeretnék alapozót, lakkot és edzőt is használni némelyik dolgon. Az alábbiak szerint:

- Váz: erre semmi alapozót nem gondoltam, mivel ez látszik a legkevésbé a motorból. Szóval lecsiszolom és lefestem feketére 1x.

- Sárvédők: lecsiszolom, alapozót rá, és 2 réteg fekete festék.

- Ráf, teleszkópszár és kerékagy: ugyanaz mint az sárvédő

-Tank és oldaldoboz: alapozó, 3 rétegben narancs színű festék, edző, lakk.

Annyi lenne a kérdésem, hogy edzőt és lakkot melyik részre, melyik szettre lenne érdemesebb fújni? Milyen festéket, lakkot, alapozót és edzőt ajánlotok? Elég lesz a 2-3 réteg festék? Kompresszor és szórópisztoly van, és tavaszra gondoltam a festést.



2018. jan. 4. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ugye azt tudod, hogy az edző nem egy külön réteg? Az edző a két komponensű lakkokhoz kell, ami csak az edző hatására fog rendesen kikötni.
2018. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

a szin összeállitás zsinte a legjobb(én szememmel)(a RAL skálából válassz)


kompreszoros minöségi 2k festéssel annyi réteg elég lessz esetleg egy olcsobb eccsetel felhordhato festéket kenhetsz a vázra


lakk a vázon kivül mindenre mehet (nem árt neki talán)


edzöt még a sárhányokra fujhatsz ha nem sporolsz

2018. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Amúgy amit leírtál, az egész jól hangzik, bár én mindenhova fújnék alapozót, és úgy rá a festéket. Alapozóból töltőalapozót ("füllert") vegyél. Lakkot igazából mindenhova lehet fújni, ártani nem ártasz vele semmit. A 2-3 réteg elég lehet, ha nagyon jól takar a festék, akkor akár 1 réteg is megfelelő.
2018. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1: Hopsz, ezt nem tudtam. Tehát akkor a lakk is olyan szerepet tölt be mint az edző?

Tehát 2k minőségű festéket és töltőalapozót vegyek. Ezekből mennyit? A lakkból van valami jó márka? Mennyibe fog fájni?( én olyan 10-20 ezer HUF között gondoltam)

2018. jan. 4. 18:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem, a lakk az lakk. Az edző csupán a 2K (két komponensű) lakk egyik alkotórésze, aminek köszönhetően végbemegy a teljes kikeményedés. Edző nélkül a két komponensű festék/lakk nem kötne ki. Pontosabban kikötne, de utána simán le tudnád törölmo a felületről.
2018. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Na,ennél jobban bonyolítani már szándékosan sem lehetne azthiszem...


Lakkhoz,festékhez 10-10%edzőt kell bekeverni,pontosan ügyelve az arányokra.

2018. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Időközben találtam egy oldalt, ahol lehet kapni 2k festéket edzővel együtt.

[link]

2018. jan. 4. 20:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz,hogy a 2k-ás lakokat az edző hozzáadása után max 30 percig tudod felhasználni.
2018. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem. Ugyanez a dolog 2K-s festéknél is?
2018. jan. 5. 05:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!