Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kézfertőtlenítő és alkoholszonda?

Kézfertőtlenítő és alkoholszonda?

Figyelt kérdés
Mostanság az influenza miatt is gyakran használok alkoholos kézfertőtlenítőt az autóban. Az lenne a kérdésem, hogy ha esetleg közúti ellenőrzés során a szondánál nem mutathat ez pozitív eredményt? Egyszer hallottam már olyat egy netes cikkben, hogy egy nőnek a parfümje miatt mutatott ki olyan eredményt, mint kb. 1 liter pálinkától mutatott volna. Szóval lehetséges, hogy ha használom a kézfertőtlenítőt a kocsiban, és utána ellenőrzés alatt pozitív eredményt mutat a szondán?

2018. febr. 10. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2018. febr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Ha ez a gondod, használj alkoholmentest!!
2018. febr. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha ennyire parázol megmondod rendőrnek, hogy ez van nálad, legrosszabb esetben vérvétel ott meg úgy is kiderl hogy igazat mondtál.
2018. febr. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Mutathat, úgy mint a szájfertőtlenítő, és a téli szélvédőmosó folyadék belélegzése is. Volt is rá már sok példa.

Ilyenkor jelezd, hogy a fentiek bármelyike volt, és az ellenőrzésre vonatkozó jogszabály szerint az ellenőrzést 10 perc elteltével meg kell ismételni, addig pedig ott kell maradnod. Nyilván ha kézfertőtlenítőt használsz, akkor ne tedd a légalkohol teszter közelébe a kezedet, így annak párája sem tud a mintavételi eszközbe jutni.


Amennyiben a megismételt fújás is pozitív, elő fognak állítani hitelesített légalkoholmérésre, vagy vér-, vizelet mintavételre. Ebben az esetben kizárt, hogy fertőtlenítő, szájvíz, vagy szélvédőmosó még értékelhető eredményt mutasson.

2018. febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyerekek, van ilyen. Lefújtam a kezemet alkohollal, 1 perc mulva megálított a rendőr és pozitív lett. Mondtam mi van, megismételték kint az már negatív volt. Azért beszartam kissé. A rendőrökkel nem túl jó bármilyen kontaktusba kerülni.
2023. jan. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!