Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alkoholszonda 0, 01%-ot...

Az alkoholszonda 0, 01%-ot mutatott, ezért írásbeli figyelmeztetés kapok, el lehet utasítani ezt?

Figyelt kérdés
2016. nov. 9. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kitől kaptál ilyet?
2016. nov. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Normális munkahelyi szondáztatás volt. Én úgymond bátran álltam oda és fújtam a szondát 3 fújásból jelzett is hogy kész, és 0,01 ezreléket mutatott ki.

De!Én abszurd nem iszom alkoholt, de még alkohol tartalmú édesség vagy cukorkát sem.

Jeleztem az ellenőrnek, hogy nem ismerem el a szonda által kimutatott eredményt, mert nem fogyasz(ok)tottam alkoholt.

Ő közölte, hogy pedig amennyit mutat, annyi alkohol van bennem, és még egy kísérletet biztosított ugyanazzal a készülékkel. Eredmény ugyan az volt.

Én mondtam, nem ismerem el az eredményt, kérdeztem nem lehet-e vérvétel, amire nem válaszolt. Csak felajánlotta, hogy nyilatkozatot tehetek az eredmény el nem ismeréséről.

Azt rögzítette is abban a füzetben, amiben szerepelt a szonda eredménye, nevem, stb, és két tanú aláírta..

Ennek ellenére azt mondta hogy marad az írásbeli figyelmeztetés, amit majd kiküldenek,és a következő alkalommal már el is bocsájtanak.

Én ezt nem akarom elfogadni!

Nekem gyanús volt a készülék is, kis apró úgy 3x1,5x6 cm-s kütyü.

Befújásnál bepárásodott a kijelző.

Mindenek ellenére a többi kollégánál 0%-t mutatott.

Ugye nem ismertem el az eredményt, mért nem vittek el vérvételre. Vagy azt nekem kelett volna intéznem?

Vagy nem kellett volna egy másik készüléknek is lennie az ellenőrnél?

Meg a jegyzőkönyvet, ha az volt amit kiállított, nem kellett volna kapnom?

2016. nov. 9. 17:31
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
nos.. elolvastad, hogy mi volt a jegyzőkönyvben amit aláírtál? amúgy kapnod kell, bár szerintem nem fontos nekik azonnal odaadni, ha később úgyis postázzák az figyelmeztetésed, adhatják azzal is.
2016. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Lehet alkohol a szervezetben ivás nélkül is.

Ahol én dolgozom ott nem adnak figyelmeztetést.Azonnal elküldik azt akinél bármilyen csekély mennyiséget is mutat a szonda.

2016. nov. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem ismerem el, akkor vérvétel.

Aláírtad a jegyzőkönyvet, akkor passz a dolog.

2016. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen elolvastam.

Egy mondat.- A munkavállaló mondása szerint nem fogyasztott alkoholt.-

2016. nov. 9. 17:54
 7/15 A kérdező kommentje:

Így van, nem ismertem el.

Bár ezt a jegyzőkönyvezést sem értem.

Abban a füzetben vagy ne tudom minek nevezem. Amiben irta a neveket, és az eredményeket, annak a füzetvégén volt egy hogy nyilatkozom az el nem ismerésről.

2016. nov. 9. 17:59
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
0.01% simán tud hibázni egy készülék. Ez egyébként egy 2-3dl sört jelent egy átlagos embernél és szinte semmilyen hatása nincs a szervezetre, tehát ezért büntetni ostobaság.
2016. nov. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

2-3 dl! Reggel 7-től voltam melóban. Az ellenőrzés 11,30-12,00-között volt.

Ez azt jelenti hogy ott kellett innom.

Ez részemről nagyon sértő, hogy olyannal vádolnak meg amit nem tettem, követtem el :(

2016. nov. 9. 18:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy sör akár 6 órával az elfogyasztása után is kimutatható szondával, ergo ők hivatkozhatnak arra, hogy te meló előtt ittál.
2016. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!