Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van olyan, hogy valakit...

Lillam kérdése:

Van olyan, hogy valakit jófejségből hazavisznek számára ismeretlen, kocsival járőröző rendőrök, hogy ne kelljen gyalogolni éjszaka egyedül?

Figyelt kérdés
Vagy ez lehetetlen?
2018. febr. 15. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Budapestiként mondom, hogy sosem történt velem, és nem is láttam hasonlót.

Vidéken persze lehet más a helyzet,

2018. febr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A szomszédom ezt állítja és arra gondoltam lehet inkább csinált valamit és azért hozták , ezért kérdezem
2018. febr. 15. 22:53
 3/8 árokpart ***** válasza:
94%
Jószándékuk mindnképpen sok esetben meg is van, viszont sajnos egyre kevesebbszer merik megtenni, ugyanis mint járőrautóban civil személy csak konkrét céllal tartózkodhat. Ilyen pl. egy előállítás, ha rosszul lesz valaki és gyorsan be kell szállítani kórházba vagy orvoshoz vinni, mentő kiérkezésére meg már nincsenidő stb. Ilyen még pl. fiatal vagy gyermekkorú hazaszállítása olyan szórakozóhelyről ahol kora miatt még nem tartózkodhat, illetve eltűnt fiatalkoró megtalálása esetén hazaszállítása vagy gyámügyre szállítása stb. Egyik rendőr ismerősöm mondta, hogy régebben még annyira nem is foglalkoztak vele, hogy kit visz a járőrautó, de manapság a belső ellenőrzés egyre aktívabb.
2018. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem zárható ki, de valószínűleg nem gyakori módszer.
2018. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A hazaszállítás sajnos teljesen törvénytelen. Szabályozva van, hogy a rendőr mikor és kit ültethet be. Ettől független van példa arra, hogy valakit megsajnál a rendőr, mert 8 kilométerre lakik egy tanyán, de elég elkeserítő, hogy valaki ezzel henceg. Aki ezzel tudnám, hogy henceg, nem segítenék neki.
2018. febr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó fejségből sose fognak hazavinni.

Egy ismerősömet vitték haza rendőrök, de őt se jófejségből, hanem azért, mert részegen már az út közepén gyalogolt a 26oson.

Akkor fogták, beültették a kocsiba, hazaszállították. Utána a testvérének kellett papírokat aláírnia, hogy átvette az ismerősömet, stb.

2018. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám kistelepülésen él. Szomszédos településen van a vasútállomás. Nemrég, mikor esti órákban haza utazott tőlünk, késett a vonatja, és nem érte el azt a buszcsatlakozást, amivel haza tudott volna menni. Elindult gyalog (4 km) és a rendőr járőrautó felvette. Elvitték hazáig úgy, hogy semmit nem kellett hivatalosan aláírnia. Indok: Ne botorkáljon a sötétben, mert bajba kerülhet. A rendőrök is emberek, és sok van közöttük, akiben van empátia.
2018. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mátrafüreden nemrég szinte megtámadot(tak) vaddisznó(k),

kicsit részeg voltam így eléggé megilyedtem, leakartam sétálni Gyöngyösre, de így ugye felmenekültem egy villanyoszlopra, vártam 5-8 percet és még mindig ott matattot az ut melletti erdőségben, erre hivtam ki a rendőrséget mert mást nem tudtam elérni, nagy szépen kijöttek, és ott akartak hagyni, arra gondolván hogy csak leakarom vitettni magam, teljesen megérthető nézőpont,

csak akkor minek másztam volna fel a villanyoszlop tetejére szinte? Viccből?


Végül kegyesen levittek Gyöngyös határára.

2018. febr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!