Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes magyarként egyedül...

Érdemes magyarként egyedül kiköltözni egy ismeretlen világba? (Dél-Korea)

Figyelt kérdés

Milyen munkával tudok még Koreában elhelyezkedni? Kb. Mennyi idő mire meg tanulom a nyelvet? (elég jó tanuló vagyok)

Mennyire más a kultúrájuk? Elfogadják, ha amiatt véletlenül illetlen vagy,mert külföldi vagy? Ti hogy sajátítotátok el az illemet, a nyelvet? Érdemes magyarként egyedül kiköltözni egy ismeretlen világba?



2016. dec. 21. 22:50
 1/4 Eeeeeeeeeeeeeeeeee válasza:
72%

Én Dél-Koreában élek. Ahogy latom, a kulfoldiek foleg angoltanarként vagy a vendéglátásban dolgoznak.

A nyelvet meg lehet alap-középszinten egy par honap alatt tanulni, de ha pl pincerkent dolgozol, annal azert jobban kell tudni.

Teljesen más kultúra, mashogy élnek, mashogy viszonyulnak egymashoz. Nem is tudom, hogy hol kezdjem, ha esetleg van valami konkret kerdesed, akkor szivesen valaszolok.

Ha mindegy vagyad az, hogy itt elj, akkor természetesen érdemes egyedül kiköltözni, de én a férjemmel vagyok, és jóval idősebb, mint te, és így is baromi nehéz.

Raadásul a magyar penztarcanak iszonyu draga minden, a lakber, a bevasarlas.

Talan a metro es a koreai szépségápolási termékek olcsók viszonylag.

2016. dec. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyarként kevésbé idegenszerű a vidéki Korea, mint pl Nyugat-Európa. Már ha tényleg magyar vagy. A koreaiak eredetileg vörös hunok, ez az ő tudományos kutatásaikból derül ki.


Egyébként eléggé egyedi hangkészletük van, nem lesz egyszerű belekezdeni koreaiul tanulni. Írni nagyon könnyű, de kiejteni úgy ,hogy ne értsék félre, az brutál. Még a japán nyelvhez képest is húzós, hogy a koreaiban több mássalhangzónak három olyan változata van, amelyet a világ legtöbb más (pl magyar) nyelvén egyformának hallunk, és kiejteni is idő megtanulni úgy, hogy olyannak is hallják a koreaiak, amilyennek szánod...


Ellenben kevésbé idegen kultúra a vidéki Korea, mint a magyar. Más kérdés, hogy Szöul el-nyugateurópaiasodott...


És gondolom, Dél-Koreára célzol, kérdező. Bár hazánkban is volt kommunizmus, de Észak-Korea nem egy leányálom, igaz, enyhén szólva oda amúgy sincs sok esély kijutni, na meg minek is, É-Koreába...

2016. dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen tényleg magyar vagyok. Természetesen dél-koreára gondolok. Mennyi idő alatt tudom megtanulni a nyelvet? Köszönöm a válaszod
2017. jan. 1. 12:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kettes vagyok. Az új kérdésedre nem tudok válaszolni, mivel nem tudok koreaiul. Tipp: írj rá az egyesre, a sok E-betűs user-re.
2017. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!