Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségnek ki kell adnia...

A rendőrségnek ki kell adnia a saját "dokumentumunkat"? A többi lent.

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha a kérdést helytelenül fogalmaztam meg,nem vagyok otthon a témában. Arra lennék kíváncsi, hogy hogyha én bemegyek a rendőrkapitányságra, hogy elkérjem a 10 éve ellenem elkövetett bűncselekmény (szexuális erőszak) dokumentumait, a vallomásom nyomtatványát, ki kell adniuk nekem? Elmúltam 18.

Érdekelne, hogy megtalálták-e az elkövetőt és ha igen, akkor hány évet kapott.

A szüleimnél nem merem felhozni ezt a témát, egyszerűen képtelen vagyok beszélni róla, mert tudom, hogy magukat okolják, hiába, hogy nem tehetnek semmiről, ennélfogva, ha van lehetőségem feltárni egy (gondolom) rég lezárt ügyet, nem kötelező hozzá szülői aláírás, ugye?


Gondolom, hogy minden papíromat meg kell keresni, hogy bizonyítsam azt, hogy én vagyok az az XY, nem pedig egy random ember. Ez egyértelmű.


Kérem, hogy olyan válaszoljon, aki valóban tényekkel tud szolgálni, vagy szakmabeli.


Előre is nagyon köszönöm!


2018. febr. 18. 22:28
 1/5 anonim válasza:
Ha elkapták volna, akkor arról (legalább a szüleidnek) tudni(a) kéne; valószínűleg lett volna szembesítés a nyomozati szakaszban, később tanúvallomás a bíróságon stb.
2018. febr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból érdekel?
2018. febr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha igen, akkor => JOG kategória.
2018. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A rendőrség nem őriz ügyeket, főleg ha azt vádemelésre küldték.

A rendőrségen csak a nyomozati munka folyik.

2018. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Erősen kétlem, hogy a rendőrség nem őriz ügyeket, legalább virtuális formátumban.

Kidobnák őket a kukába, miután elévült? Nem egy bolti lopásról van szó.

2018. febr. 23. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!