Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményetek a térfigyelő...

Mi a véleményetek a térfigyelő rendszerekről (kerületekéről, városokéról)?

Figyelt kérdés
Zavaró, irritáló vagy reménykedtek benne, hogy segíthet?
2018. márc. 10. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre nem igazán lehet mit mondani, ha Te mész betörni akkor nyilván megnehezíti a dolgod, de ha a kocsidat próbálnák felnyomni és mindent felvesz a kamera, akkor persze örül az ember.

Szóval jó is meg nem is.

2018. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Igazából nem tartom jó irányvonalnak. Persze biztos el lehet vele kapni 1-2 bűnözőt vagy szabálysértőt, de aki olyat csinál egy sállal eltakarja az arcát és akkor semmi értelme. A gyanútlanul arra járó járókelő emberkére meg ráverik mert valakinek el kell vinni a balhét.
2018. márc. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy egy kalap szar az egész.


Budapest belvárosában volt építkezésünk, a rendőrök havonta jöttek elkérni a kamera felvételeket, mert hogy a térfigyelő rendszeren semmi sem látszik, vagy nem is működik.


Ráadásul az a baj, hogy a legtöbb ilyen kamerarendszer nem olyan mint a filmekben. Nekünk ami volt felrakva ott a saját munkásainkat sem tudtam megkülönböztetni egymástól, nem hogy egy idegent felismerni rajta.

2018. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a telefonodat könnyebb beazonosítani mint az utca kamerával

viszont abba is belelehet gondolni hogy egy orwelli világban milyen lenne egy 4k kamerás világ csippekkel meg radarokkal

2018. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Bizonyítottan jó bűnmegelőzési céllal a technikai gyermekbetegségek ellenére is. Engem, mint bűncselemnéyt el nem követő állampolgárt nem zavar, ha lát egy kamera. Amúgy is látnak járókelők, nem köthetek kendőt a szemükre, és akkor mi van? Sőt, még jól is jöhet, ha egy más helyen tötént szabálytalansággal vagy bűncselekménnyel hoznának összefüggésbe.


A privát drónok jobban zavarnak.

2018. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van, de minek.
2018. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért az én kerületemből vannak pozutív tapasztalatok is.

Megváltást nem várok tőlük, de szeretem, ha vannak.

A munkahelyem kerületében alig van. Olyanok is a bűnözési statisztikáik a szomszéd kerületeivel együtt. Többek között a kamerahiány számlájára írható ez szerintem.

2018. márc. 10. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha büntetni kell pl egy szabálytalan parkolót vagy rossz helyen bekanyarodót akkor nagyon jól működik. Ha ellopják valakinek a kocsiját akkor hirtelen egyik sem lát semmit..
2018. márc. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem látom értelmüket. Márpedig azért nem, mert a legtöbb térfigyelő kamera minősége olyan pocsék, hogy csak pacákat látni mindenhol, és az autó rendszámát még 2 méterről sem lehet leolvasni.
2018. márc. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!