Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kik figyelik a térfigyelő...

Kik figyelik a térfigyelő kamerákat és mit figyelnek?

Figyelt kérdés

Most néztem, hogy csak a XIII. kerületben 258 kamera működik. Ahhoz rengeteg ember kellene, hogy ténylegesen, folyamatosan figyeljék, hogy mi történik. Vagy csak szúrópróbaszerűen nézi őket valaki?


Nekem azért nem tetszik ez a térfigyelőzés, mert ha baj van, ha ellopják az autómat stb., akkor mindig azt mondják, hogy nem volt jó a kamera, vagy már törölték a felvételt. (Ismerősök ezt tapasztalták.) Bírságolásra viszont kitűnően használhatók (pl. kanyarodási vagy várakozási tilalom megszegése, szabálytalan parkolás esetén).



2015. szept. 11. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a térfigyelő kamerákat nem nézi senki, azok azért vannak ott ha pl bűn történik, akkor vissza tudják nézni a felvételt hátha rögzítve van a bűntény és a kamera hátha látta az elkövető arcát
2015. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jó ideig nem törlik a felvételek, szóval ha ellopták az autódat egyszerre kell bejelenteni nem 1 hét után...
2015. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tényleg nem nézi senki? Erre azért így nem gondoltam.


Sajnos nem arról van szó, hogy késve jelentem be, mert én állampolgárként ki se kérhetem a felvételt. Hanem a rendőrség kéri késve a közterületesektől.

2015. szept. 11. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kamerákat folyamatosan figyelik, bár való igaz, ahogy mondod, ahol sok kamera van, ott nyilván nem tudják egyszerre figyelni az összeset.


A kameráknak elsősorban megelőző szerepe van, hogy mennyire hatékony vagy nem hatékony, az más kérdés.


Másrészt, azért rossz - szerintem - összehasonlítani a gk. lopást és a szabálytalan parkolást, mert a parkolás az kvázi egy "statikus" dolog, tehát lehet, hogy egy óra múlva is ott fog állni szabálytalanul a kocsi, ezért tudja jelezni. Míg egy lopás "dinamikusan", egy-két perc alatt történik. Így eleve kisebb is az esély arra, hogy pont akkor fordul arra a kamera (ha nem álló), amikor épp történik a cselekmény, meg nem is biztos, hogy pont azt a kamerát figyeli, aki figyeli a kamerákat.


Viszont a felvételeket valóban néhány napig megőrzik, így ha azonnal feljelentést tesznek, akkor vissza tudják nézni. Az megint csak más kérdés, hogy mennyit ér az a felvétel, de ez meg nem annak a hibája, aki figyeli a kamerát.

2015. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2015. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bizony hogy nézik a kamerákat. Kis városunkban viszonylag kevés kamera van és azok is csak a főbb pontokon. De azokon a helyeken tényleg nem érdemes semmi rosszat csinálni, mert pár perc alatt ott van a rendőr.
2015. szept. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. szept. 12. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!