Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » KRESZ szituáció, teljes...

KRESZ szituáció, teljes történet alant (éjszakai jelzőlámpa kikapcsolásának pillanatában káosz) számíthatok utólag következményekre?

Figyelt kérdés
A történet: állok pirosban, a lámpa zöldre vált, megindul az előttem lévő, lekanyarodik, beérek a lámpa vonalába, ekkor sárga villogásra vált (este 10 órakor kikapcsolják a lámpákat). A kereszteződésben mindenki megindul, én már nem tudtam megállni, eléjük gurulok, mindenki fékez,dudálás, anyázás. Azonban mögöttem állt a rendőr aki ettől a kereszteződéstől pár méterre néhány perce megbüntetett szabálysértésért (rendesek voltak, minimum bírság és némi fejmosással elengedtek). Nos, ők is végignézték az esetet, kezükben az adataimmal, rendszámommal. Kérdésem, hogy ezek után számíthatok valamire vagy megnyugodhatok, nem lesz semmi következménye?
2010. jún. 10. 02:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Kieg: Az eset után mivel kék villogót nem láttam és a többiek is megindultak én is továbbmentem.
2010. jún. 10. 02:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond! A lámpa zöldről váltott sárgára(nálad), tehát neked van elsőbbséged, lehetőséged arra, hogy befejezd a megkezdett áthaladást, manővert! A többieknél piros volt, sárga színre nem szabad elindulniuk, meg kellett volna várniuk a zöldet! Sárga villogóra váltás esetén is az előző piros az érvényes, és el kell engedniük azokat, akiknek azelőtt zöldet mutatott a lámpa!
2010. jún. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Megnyugtattál!
2010. jún. 10. 10:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszett volna a rendőröknek úgyis utánad álltak voltak. Jól mondták előttem, mivel nálad váltott sárgára, így neked volt elsőbbséged, mivel Te már megkezdtem a műveletet.


Egy rendőr

2010. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb megoldás az lenne, hogy a kikapcsolás elött mindenkinek piros lenne pár másodpercig a lámpa, majd ezután kezdődne a sárgán villogás
2010. jún. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, ennek így is kéne működnie. Mármint hogy előtte piros. Amúgy nem kell félni, nem fog megbüntetni. Ha fel akart volna ezért jelenteni, akkor ismét félreállít és közli. Ugyanis neked ekkor egy szabs nyilatkozatot ki kéne tölteni. Helyszíni birságot ilyen esetben nem lehet kiszabni. közig bírság pedig így nem lehetséges.... Remélem érthető volt:)
2010. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!