Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csinálnak a lefoglalt...

Mit csinálnak a lefoglalt járművekkel?

Figyelt kérdés
Gonolom egy ideig benn állnak a rendőrség garázsában, vagy ilyesmi. De, ha nem adják vissza a tulajdonosnak, akkor? Eladják, vagy a rendőrők használják őket? Gondolom nem fognak egy luxus terepjáróval elmenni bevetésre, ilyesmi. Szóval mi lesz azokkal a kocsikkal/járművekkel, amit lefoglal a rendőrség?
2010. jún. 11. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
eladják őket
2010. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miért foglalták le. Ha lopott volt, visszakerülhet a tulajdonoshoz, ha bűncselekményt követtek el vele, akkor a tisztázás után a tulajdonos kaphatja meg, de vannak esetek, amikor zúzzák az autót.


Angliában pl. szinte azonnal, a lefoglalás napján zúzzák az autót. (Ha nem bűnügyi bizonyíték.)


Az eladás szerintem merész lenne... Akkor már sok pert veszített volna az állam jogalap nélküli gazdagodás címén.

2010. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Angliában azért zúzzák be az autókat, hogy így is segítsék az autóipart. Évente több ezer autót zúznak be és ez több ezer új autót is jelent egyben.
2010. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

és egyáltalán miért foglalják le ? azért nagyon durva h valakinek van egy 20 millás autója és csak úgy lefoglalják és annyi ...

mi kell ehhez ?

2010. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És, amikor sok autót behoznak, vám nélkül, meg amcsi kocsikat. Volt a TV-be, hogy lefoglalják a drágábbnál drágább kocsikat.
2010. jún. 11. 13:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha se kutyája, sem gazdája, mert vámcsalás során került be és került lefoglalásra, akkor jó esetben meg fogják semmisíteni.
2010. jún. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Inkább az a durva, amikor valaki biztosítási csalásból, v agy drog-kereskedelemből vesz autót. És simán lenyomja az útról a szegény becsületes suzukist. Ne inkább ez durva.

Hidd el, bányában becsületesen dolgozó embertől sosem veszik el a 20 millás autóját. ennek ugyanis vanna TÖRVÉNYI feltételei (Muhaha)

2010. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bazz én a soroksári méh telepen épp leadtam a régi polskimat és akkor jött két rendőrautó meg egy tréler. Egy gyönyörűséges 124-es merci volt rajta. Fas.za kerék pöpec gumi. Normál esetben leszedik róla a melósok a kereket és amit hasznos lehet (megy a mutyizás ott is 1000-el), de ezt le se kellett mérniük, hanem a fakabát papírt mutogatott a pénztárosnak( elég rutinosnak tűntek) és hopp. Mercit már tették is a darálóba. Ilyet még a büdös életben nem láttam....
2010. jún. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Engem most kaptak el, egy kölcsönautóval a debreceni vámosok. A kocsit lefoglalták, majd elkobozták végleg. A tulaj kapott egy levelet, hogy a kocsi át lett alakítva, ezért elárverezik és a befolyt pénzt az államjavára utalják, de ha nem lehet eladni, akkor megsemmisitik. JOGERŐS
2011. ápr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!