Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Társasházban jogom van-e...

Társasházban jogom van-e megtagadni a biztonsági kamera felszerelését?

Figyelt kérdés
Alagsori lakásban lakom, "saját" belső udvarocskával a lakásajtó elött és a szemközti háztól egy 3 méter magas téglafal válszt el bennünket. A környéken sok a zsivány és egyfajta menekülőútként használják az udvarunkat, itt átmásznak és a másik házból kilépvén egy másik utcában eltűnnek szem elól..............A lakók kitalálták, szereljenek fel kamerát a lépcsőházba és a mi udvarunkba is, ami a lakásajtónkat és a mellette lévő, udvarra nyíló lépcsőház ajtót pásztázná! Megtagadhatom-e, hogy bekamerázzák az életem és valaki mindig figyelje, hogyan éljük a mindennapjainkat az ajtó elött és az udvarban -amit csak mi használunk, mivel másik lakás nincs ezen az udvaron-, nem is jár ide le senki.............Néhány éve azt ajánlottuk a lakóközösségnek, saját költségen szívesen szerelünk zárakat erre a lépcsőház ajtóra, azt mondták, szó sem lehet róla, mert ez a terület közös és akkor nem tudnának lejárni ide, ha folyyton zárva van....................Én viszont nem szeretnék egy Big Bránerben élni, szóval, nem fogom hagyni, hogy felszereljék a pofámba azt a kamerát........................
2010. jún. 15. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Magad érdeke, hogy felrakják a kamerákat. Egyébként senki nem nézi azokat, ez hiedelem. A párom ebben a szakmában dolgozik, tehát tudok ezt-azt.

Akkor nézik vissza a felvételeket, hogyha "baj" történt és csak azt a részt nézik meg, ahol látható lehet az elkövető. Senki nem kíváncsi rád és arra, hogy szabadidődben mit csinálsz! Ha ártatlan vagy, egyszerűen nincs mitől tartanod! Teszem hozzá, nem leányálom ezeket a felvételeket visszakeresni és lementeni a rendőrségnek, úgyhogy emiatt pláne nem kell aggódnod, hogy valaki csak téged fog visszakeresni, mert minden egyes plusz perc csak több munkaidő.

Nekünk is be van kamerázva a ház és az udvar, mert többször kárt tettek az autóinkban. Visszatartó erőnek bizonyult.

Egyébként lehet felrakni álkamerákat (csak a váz van felszerelve, a kamera nem), de ha baj van, akkor semmire nem mentek vele. Neked is érdeked, hogy biztonságban légy. Nem?

De ha szeretnél erről kérdezni, nyugodtan írj! Ha esetleg én nem tudom, megérdeklődöm a páromtól.

2010. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%

Mindenesetre próbálj meg tiltakozni ellene. Nemhiszem, hogy attól lesz kisebb a bűnözés, hogy mindent bekameráznak.


Le a társadalom Orwell-esedésével!


Ⓐ ¡El pueblo unido, jamás será vencido! Ⓐ

2010. jún. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
szerintem annyira nem vészes, hogy a kamera a lakásodon kívüli helyet figyeli. Persze megértem, hogy zavar. Az viszont elég ocsmány, hogy visszautasították az ajánlatodat. Pedig nekik egy forintba sem került volna. Ha nagyon erőszakosak, akkor az ombudsman elkaszálja az ötletüket. Nyugodtan támadd őket. Vagy zárak (ami mindenkinek jobb lenne) vagy semmi.
2010. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Döglégy for president!!!!
2010. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Le az összes biztonsági kamerával! Vissza a szabadrablást! Viva La Resistance!
2010. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

"Le az összes biztonsági kamerával! Vissza a szabadrablást! Viva La Resistance!"


Ez nyilván irónikus akart lenni, de úgytűnik, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.


Te tényleg abban hiszel, hogy pár kamera fog megállítani egy bűnözőt. Ha nem veszi észre a kamerát, akkor semmi se változik, ha észreveszi akkor meg kitalál valami cselt, mondjuk maszkot vesz fel, vagy odaoson más irányból is kikapcsolja, lespricceli festékkel, stb...


De az a bűnöző, aki meglátja és visszafordul, az nem bűnöző, hanem egy menősködő kamasz, aki befosik egy kamerától, és csak heccből császkál éjszaka ilyen helyeken.

2010. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: ha elterjed a hír, hogy az udvaron random helyen kamerák vannak felszerelve, akkor biztos -és erre mérget vehetsz- hogy nem fognak arra menni annyian "zsiványok" mint most.
2010. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Megtagadhatom-e, hogy bekamerázzák az életem és valaki mindig figyelje, hogyan éljük a mindennapjainkat az ajtó elött és az udvarban"


kíváncsivá tettél. mit csináltok ti az ajtó előtt?:)

2010. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

Kedves első válaszoló! "Magad érdeke, hogy felrakják a kamerákat. Egyébként senki nem nézi azokat, ez hiedelem."

Hülyeségeket nem kell beszélni!

Az, hogy a te párod unja a munkáját nem azt jelenti, hogy nincsenek perverz emberek akik-nek nincs jobb szórakozásuk, mint mást kukkolni, főleg, ha illetéktelen is hozzáfér a felvételekhez...Sajnos én is ismerek olyat aki céges felvételt magáncélokra használt és használgat fel időnként, sajnos ez nem egyedi eset. Vannak emberek akik szeretnek mindenkiről mindent tudni! Az információ HATALOM!

Kedves kérdező!

Ha nem szeretnéd, hogy a te magánterületedet kamera figyelje akkor szólj! Ha nem akarod nem kell engedned!

2010. jún. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Te tényleg abban hiszel, hogy pár kamera fog megállítani egy bűnözőt. Ha nem veszi észre a kamerát, akkor semmi se változik, ha észreveszi akkor meg kitalál valami cselt, mondjuk maszkot vesz fel, vagy odaoson más irányból is kikapcsolja, lespricceli festékkel, stb..."

[link]

Gyanítom nem nekem kellett volna hallgatni. Nyilván az ember a saját házába is azért szereltet biztonsági kamerát mert semmit sem ér, csak épp nem tudja mire költeni már a pénzét.

2010. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!