Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozók is szoktak "fegyver...

A nyomozók is szoktak "fegyveres akciós" elfogást végrehajtani?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül tettem idézőjelbe, tudom, hogy elég rossz megfogalmazás.

Azt tudom, hogy a nyomozók is fognak el körözötteket, de arra volnék kíváncsi, hogy vannak-e esetek amikor "Rendőrség, ne mozduljon!" felkiáltással rászegezik az illetőre a fegyvert, utána földre kényszerítik?

Vagy ezt csak a TESZ?


2010. jún. 18. 22:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, van.

Nem lehet minden bűnözőhöz kihívogatni a különféle bevetési egységeket.

Viszont minden elfogásnál - sajnos - számítani kell az ellenállásra, ezért a fegyver mindig elöl van, max nem látni, mert nem az első embernél.

2010. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ezt csak gondolod vagy tudod? Tapasztalat vagy hallomás?

Nem akarlak megsérteni, csak szeretném tudni.


Az tiszta sor, hogy fegyver van náluk, arra vagyok kíváncsi, hogy olyan "Rendőrség, ne mozduljon!" stílusút is szoktak-e csinálni.

2010. júl. 5. 21:31
 13/14 anonim ***** válasza:

Az tiszta sor, hogy fegyver van náluk, arra vagyok kíváncsi, hogy olyan "Rendőrség, ne mozduljon!" stílusút is szoktak-e csinálni.


Rendőr vagyok.

Ha van rá idő, akkor igen, lehet ilyen mondani. De ha megvan, hogy kit kell elfogni (pl egy ember, az utcán, étteremben, nyilvános helyen), akkor célszerűbb esélyt sem adni neki, és egyből lenyomni a földre, mint kiabálni, amire mindenki odafigyel, a bűnöző elkezd rohanni, vagy a zsebe felé nyúlkálni, a járókelők ledermednek, útban vannak, fényképeznek, stb.


Ha már kiabálás van, az szerintem nem jó. Akkor már figyelmeztetve van az elfogandó személy valamire, mert valamit tett (pl. mozdult).

2010. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ és örülök, hogy végre egy hozzáértő írt.
2010. júl. 5. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!