Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csalás áldozata lettem, hogy...

Csalás áldozata lettem, hogy tudnám elkapni a csalót?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Erdélyi magyar vagyok, és mint minden más focirajongó, én is szeretek meccsekre rakni.


Olyan gondom van,


Egy tippadó oldalra fizetettem be, amelynek nem voltak rosszak az ingyenes meccsei, nagy számmal jöttek. Na most ennek az oldalnak volt egy prémium "szoltáltatása" is, amely nagyobb szorzókat, és nagyobb nyerési arányt igért.


Sajnos voltam "zseni" azt a 60-70 eurós havidijat, és 10 perc se telt el és letiltottak. Őár napra rá az admin és az oldala eltünt (gondolom törölte magát)


Ha jól emlékszem paypalos és/vagy skrilles fizetést fogadott csak el "derék" csalónk.


Van egy olyan sanda gyanum, hogy az illető magyarországi, és hogy lehetséges letitkosította / maszkolta az IP címét


Nem lehetséges a bankkártya szerint lenyomoztatni ?

Azért így kérdezem, mert tuti, hogy a "derék" csalónk kártyásan fizetett a hirdetésekert (Mert ilyen fizetős hirdetésben láttam a posztokat !

És ez alapján eljárást indítatni ellene !


Van valami esély rá, hogy ezt az "úriembert" elkapják a feljelentése alapján, magyarországon, esetleg jogilag támadható e a magyar hatóságoknál, vagy az interpol-nál ?


Tényleg olyanok válaszát várom, akik ilyen csalással kapcsolatban jogi, vagy hatósági szempontból van elegendő rálátása !



#rendőrség #csalás #tippmixes csaló #magyar hatóságok
2018. júl. 24. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A lakhelyed szerint illetékes helyen feljelentheted, bankkivonattal igazolva az állításod.

Nyilván nem te voltál az egyetlen, akivel ez megtörtént, tehát remélhetőleg foglalkoznak a panaszoddal, a többit (nyomozás) meg bízd rájuk.

2018. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha paypalon keresztül fizettél, először is sürgősen jelezd nekik, hogy nem kaptad meg a szolgáltatást, és vissza kívánod vonni a kifizetést. Jó eséllyel visszakapod a pénzedet. Aztán tegyél feljelentést a lakóhelyed szerint illetékes rendőrségen, ott meg tudsz adni minden infót, ami segíti a nyomozást, a többi az ő dolguk.
2018. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi van akkor ha több paypal fiókja van és így elveszik a nyom ?
2018. júl. 24. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ne tippelgess, azzal a fiókkal foglalkozz, amire te fizettél és nyoma van. Csináld azt a pénzed visszaszerzésére, amit a 2-es mond, ne késlekedj!

2018. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Előszöris: a csalót te magad, mint ifj. Vér István, nem fogod elkapni. Nem vagy hatóság, akinek kiadnak bármilyen információt, ami személyes adatnak minősül. Sem a Paypal, sem a Facebook, sem más. Sem Magyarországon, sem Romániában.

Paypalnál (hacsak nem baráti/családi támogatásként küldted) a Buyer's protection miatt jelenteni tudod, hogy nem kaptad meg a vásárolt szolgáltatást. Ha baráti/családiként küldted, akkor ezt buktad (jó lett volna, ha már itt gyanús a dolog).


Feljelentheted, a helyi rendőrségen a csalásért. Hogy végül foglalkoznak-e az ügyeddel vagy sem, az a rendőrségen múlik. Itt, Magyarországon legfeljebb akkor, ha több embert is átvert valaki.

2018. júl. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!