Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha 1-2 ember elrabol Téged és...

Ha 1-2 ember elrabol Téged és te úgy szabadulnál ki, hogy megölöd őket, hogyan derülhet ki gyilkos mivoltod?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=PNlGUIfwhCA


E videó kapcsán jutott ez is eszembe.

Aki elrabol, az valószínűleg nem kürtöli szét, hogy ezt teszi, így még az ismijei is honnan tudnák azt, hogy az általuk elrabolt személy épp Te vagy. (e szempontból az más, ha egy szervezet rabolt el, amely készült is rá és előre kitalálták, hogy a célszemélyük Te legyél és nem random célpontot választottak.

Ha az emberrabló random célt választ, nem tudja a rabló ismije se, hogy pont Téged rabolt el.

Ha Téged esetleg addig se kerestek a rendőrök és/vagy jóakaróid, akkor sztem azt se kéne megtudniuk, hogy 'kicsit' illegálisan mentél biztosra.

Ezután ott tartunk, hogy a rablóból a semmi közepén lett halott és csak Isten tudja, ki járt őrajta kívül valaha is arra...


#trollokatNEMkérek



2018. júl. 25. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Ellent~tben a filmekkel, ha itt elrabolnak, akkor valszeg megerőszakolnak, és otthagynak, vagy kinyírnak.
2018. júl. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nyííííílvááán az egész helyzetnek az az elsődleges feltétele, hogy ne nyíródj ki már az elelén, #nanemmondod

épp ezért inkább az olyan esetre gondolok, amikor 'csak' fogva tartottak x ideig, aztán vmikor vhogyan sikerült kiszabadítanod magad, de elszökés közben még megtalált a rablód, majd nem kockáztattál egy kétesélyes kimenetelű verekedést és pl egyből kitörted a nyakát

2018. júl. 25. 19:38
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne gondod abból, ha önvédelemből kinyírsz egy bűnözőt?? Én egyenesen a rendőrségre mennék, főleg, ha csak az egyik szemétládát sikerült likvidálni, a többiek meg szabadon kószálnak.
2018. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
azért MO-on ez nem így megy, hogy csak úgy meghalhat, aki azelőtt maga volt a bűnöző... igen, ha elrablottként úgy sikerülne megszöknöm, hogy közben nem taliztam a támadóimmal, akkor persze én is a rendőrségre mennék és mindent elmondanék az igazat mondva. DE ha az én mozdulatomnak köszönhetően meghalna a másik, én olyan vagyok, hogy éppen attól lennék befosva utólag
2018. júl. 25. 20:10
 5/5 anonim válasza:
100%

1: ez nem gyilkosság, csak emberölés, a gyilkosságnak előre eltervezettnek kell lennie, a büntetési tétel jóval enyhébb.

2: mivel önvédelemből történt, valószínűleg még enyhébb a tétel

3: attól függetlenül, hogy magáról az esetről nem tudnak a zemberrabló "ismijei"

Ha a rokonuk/haverjuk/pasiuk egy hétig nem tűnik fel, kezd egy kicsit gyanús lenni, jelentik hogy eltűnt személy, előbb utóbb a zsekák megtalálnak egy összeaszott hullát. Hogy innen megtalálnak e, az a zsarukon, illetve a te "profizmusodon" múlik. Mondjuk, ha pumpal benned az adrenalin, és sietsz, sokkal több bizonyítékot hagysz, mintha előre eltervezted volna, anyomozok fejével (is) gondolkodva. Most hirtelen ennyi.


Reméljük, a való életben ezen nem kell majd gondolkodni :)

2018. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!