Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőrnek milyen jól kell...

Egy rendőrnek milyen jól kell tudnia futni?

Figyelt kérdés

Tudom az alkalmasságin 2 km-t kell lefutni 7:35 és 13:30 perc között,vagyos ha valaki át akar menni az alkalmasságin,itt is legalább10 perc körül kell teljesíteni hogy meglegyen a pont.

De ez csak a felvételi,kiképzésen gondolom több kell.

Ma futottam 7km-t,ami 40 perc alatt sikerült.Ez elég gyenge szerintem.Amúgy a 2km ha mindent beleadva lesprintelem,megvan 9:30-10 perc között



2018. szept. 27. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ez úgy van, hogy a felvételin anyi közt kell

a valóság az, hogy aki teljesíti az erőlétit és van egy pontszáma az nem garantálja a felvételt

csaj x főt vesznek fel, minnél jobban teljesítesz annál nagyobb az esélye annak, hogy felvesznek

ami alatt megcsinálod, plusz ugye a többi átlagba lehet fel se vesznek

2018. szept. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 akkor az alapján válogatják ki milyen jól csinálja meg az erőnlétit?Ez dönti el,hogy az egészségügyin/pszichon átengednek e?

Amúgy a többi gyakorlat,fekvőtámasz,fekvenyomás,függeszkedés,felülés jól megy,csak a futásban vagyok gyenge.

2018. szept. 27. 21:36
 3/13 anonim ***** válasza:
Olyan jól, hogy leelőzze a szelet hegynek felfele.
2018. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A fizikai erőnlétin 5 gyakorlatbó 125 (5x25) pontot lehet szerezni.

Futás számban fiatalok 7:35 ért kapnak 25 pontot, 10:00-ért már csak 12-t. 80 pont kell bevetésiseknek (Készenléti Rendőrség, BRFK, MRFK bevetési főo.-k), 60 pont az átlag rendőri feladatokat végzőknek, 40 az irodai állománynak. Tipikus, hogy a 100 pontot egy harmad összehozza, arra 2 nap szabi jár. Kb. 8 éve puhították a rendszert, korábban 4 számból (100 szerezhető pontból) kellett ugyanennyi pont.

Tipikusan a végén futásnál a többség csak kényelmes 10 perc körül fut, mert aki 100 pontért versenyez annak már ezzel is kijön. Arra ad a többség, hogy a 80 pontot összehozza (ha irodai területen van is), hogy a végrehajtó állomány ne szólhassa le.


[link]

2018. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

110 pont remlik nekem amire jar 2 nap szabi.

80 pontot kell osszehozni, es ha rendor akarsz lenni ennyi eleg, kiveve ha vmi speckobb helyre mesz. Irodistaknak is sztem 60 pontot ossze kell hozniuk, az a 40 kevesnek tunik nekem. De lehet h igaz.


Rendeszeti szakgimibe, tiszti suliba vagy 5+1-s akarsz lenni?

2018. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Belenéztem a rendeletbe:


I. kategóriába tartoznak a felvételizők, meg az “utcai” rendőröknek

Nekik minimum 80 pont kell, 110 ponttól kiválóak.

“Az I. alkalmassági kategóriába tartozik az a személy, aki munkakörének, beosztásának ellátása során közterületen, külső helyszínen, intézményben vagy intézetben közvetlenül biztonsági, biztosítási, határrendészeti, mentési, illetve felügyeleti tevékenységet végez, így közvetlen, állandó kapcsolata van az állampolgárokkal, fogvatartottakkal, továbbá aki szolgálati ideje döntő részében a fogvatartottakkal közvetlenül kapcsolatban van és büntetés- végrehajtási feladatokat lát el. A szolgálati feladatok ellátása során a kockázatok összességében olyan mértékűek, hogy sérülés, súlyos sérülés, maradandó egészségkárosodás, munka- vagy szolgálati baleset/foglalkozási megbetegedés bekövetkezésének valószínűsége munkavégzés alatt magas.

A büntetés-végrehajtási szervezetnél az a személy, akinek feladatellátása során esetlegesen bekövetkező akut egészségi állapotromlása fokozott biztonsági kockázattal jár.”


II. kategória 60 pont kell, 106 ponttól kiválóak (tipikusan I. kategóriába tartozók közvetlen irányítását végzők)


III-IV. kategóriában 40 pont kell, 101-től kiválóak (nem rendőrszakmai beosztások, rendőrszakmai területen a vezető beosztások

2018. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Abban tudatlan voltam, hogy a 4-ről 5 gyakorlatra emeléssel egyidőben 60-ról 80 pontra emelték az I. kategória pontszámát. Akkor ezért ügyel a tisztek többsége is arra, hogy 80 pontot összehozzon.
2018. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A 80 pontot nagyon minimalis edzessel ossze lehet hozni. De az, hogy mi folyik a fizikai felmereseken a rendorseg es a tuzoltok allomanyaban arrol inkabb nem kene beszelni, mert nem tul szimpatikus kepet festne le roluk.

Az ujaknak azert le kell tenni vmit az asztalra, de a bentlevok no comment inkabb.

2018. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A honvédekéhez képest 0 szint a rendvédelmiseké. 3200 m-t is futnak (erre nekik sem szigorú a ponttáblázat), 1 perc alatt 60 fekvőtámasz, 2 perc alatt 80 felülés ami már 90%-os pontszám (maxhoz 70 fekvőtámasz, 90 felülés kell) 25 alatti férfiaknál.
2018. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na a honvedeknel se olyan nagy a 220 pont, mar nem azert. Csak ott kevesebben csaljak be.

A rendvedelmis 1 perc alatt 55 felules, fel perc alatt 35 fekvo, 25 fekvenyomas 60kg - azert azt se mondanam konnyebbnek.

2018. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!