Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Rendőrség

A kérdés

A végrehajtandó szabadságvesztésre ítélteket egyből oda hívják be, ahol le kell tölteni a büntetést, vagy a lakóhelye szerinti megyei börtönbe hívják és onnan viszik el?

Ha tovább viszik, mennyi idő múlva, egyedül, vagy többet összevárnak, mivel, hogyan történik az utazás?

2018. okt. 1. 11:45  Privát üzenet  

A válaszok

Egyből oda ahol ülni fog, viszont ehelyett bevonulhat a helyi BV-be is.(Büntetés Végrehajtás)

Börtönzsargonban "rabó"-nak hívják a buszt, amivel szállítani fognak, 20-30-an lesztek, kettesével összebilincselve. "Körszállítás" minden hétfőn.

A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. okt. 1. 17:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mi az a körszállítás?

# 2/7Időpont 2018. okt. 2. 09:56 Privát üzenet

Körszállításnak hívják a "menetrend-szerinti" járatot.

Reggel 6-kor indul, a pécsi például Pestig megy, eközben megáll Szekszárdon Pálhalmán (Sándorháza) és a gyűjtőben. (Maglódi)

Ez a központ, innen indulnak vissza délután. Ez a egész ország területéről is történik, tehát pesti átszállással bármelyik börtön elérhető.

# 3/7Időpont 2018. okt. 2. 19:37 Privát üzenet

#3 vagyok:

A másik a célszállítás. Ez csak rendkívüli esetben történik, ha a szállítás nem tűr halasztást.

# 4/7Időpont 2018. okt. 2. 19:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ezek szerint, ha valaki egyből oda megy, ahol ülni fog, akkor megúszhatja a rabszállítót és a bilincset?

# 5/7Időpont 2018. okt. 4. 09:59 Privát üzenet
Aki behívnak a szabadságvesztés letöltésére, azt a végrehajtási fokozatának megfelelő intézetbe hívják be. Az igaz, hogy a helyi Bv. intézetnél is jelentkezhet, de a Bv. nem biztos, hogy befogadja, ha ott csak előzetes letartóztatottak vannak fogva tartva.Ilyenkor, szakzsargonnal élve, útba indítják a kijelölt Bv. intézetbe, ahol köteles megjelenni önállóan. Ha még is befogadják, akkor a heti körszállítással, ami nem hétfőn, hanem a hét első munkanapján van, útba indítják a letöltésre kijelölt intézetbe. A többi nagyjából stimmel...

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. okt. 8. 02:22 Privát üzenet

#1,3,4 vagyok.

Hibátlan.

A megfogalmazásodból ítélve nem azonos térfélen játszunk. :)

# 7/7Időpont 2018. okt. 8. 09:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Garázdaság vétség miatt kaptam 120 ezer forint, és 200 óra közmunkát. De kimentem külföldre dolgozni, és átváltották szabadságvesztésre. Most még ki lehet fizetni?
Utólag ki lehet fizetni a pénzbüntetést, ha már átváltoztatták szabadságvesztésre és keresik a személyt?
Szabadságvesztésre átváltoztatott pénzbírság esetében az orvosszakértő véleménye alapján fogyatékkal élő személy mentesítve van a fogházbüntetés alól. Vonatkozik-e ez a törvény...
Mi történik egy szabadságvesztésre ítélt vagyonának kezelésével?
Lopás bűntette miatt 450. 000 ezer pénzbüntetést kaptam amit átváltoztattak 180nap fogházban végrehajtandó szabadságvesztésre. Mikor és milyen kérelmet kell vagy lehet írni hogy...
Lopás bűntette miatt 450. 000 ezer pénzbüntetést kaptam amit átváltoztattak 180nap fogházban végrehajtandó szabadságvesztésre. Fogház esetén milyen kedvezmények vannak és ebből a...

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Rendőrség rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!