Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Klausztrofóbiás beteget...

Klausztrofóbiás beteget meglehet bilincselni, ha nem közveszélyes, be lehet zárni cellába, miként ítélik el a bíróságon?

Figyelt kérdés

Ha épp nem tanúsít ellenállást, de közli, ő klausztrofóbiás beteg és pánikrohama lesz, ha megbilincselik, akkor mit tesznek a rendőrök. (tételezzük fel, hogy kommunikatív a rend őre. Mert minimális értelmi szinten lévő úgy sem fogja fel, és nem zavartatja magát.)


Előzetesbe, ill. börtönbe zárhatnak klausztrofóbiás beteget?

A gond az, ha közlése ellenére megbilincselik, bezárják nagy eséllyel kap pánikrohamot és próbál ellenkezni a helyzet ellen. Ilyenkor ellenállást fog tanúsítani, tehát még nagyobb az esélye, hogy bilincset kap, bezárják. :-(


(Azért érdekel a kérdés elméletileg, mert jómagam klausztrofóbiás vagyok. Kihangsúlyozom, bűnöző viszont nem!)



2018. okt. 10. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

“Ha épp nem tanúsít ellenállást, de közli, ő klausztrofóbiás beteg és pánikrohama lesz, ha megbilincselik, akkor mit tesznek a rendőrök.”


Akkor hazaküldik, de mondják neki, hogy ejnye, ilyet máskor ne csináljon, Hölgyem. Még egy szál virágot is szakítanak a közelből, hogy nehogy mégis pánikrohama legyen az illetőnek. Vagy egy jót röhögnek, ignorálják a hisztit, és folytatják az intézkedést. Szerintem az utóbbi sokkal valószínűbb.

2018. okt. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megbilincselik. Ha ellenállást tanusít, akkor a későbbiekben lehet, hogy enyhítésnek tekintik a betegség miatti pánikot, de az intézkedést biztos nem szakítják félbe.
2018. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most első kézből mondok valamit:


A kisebbségi bűnelkövetők jó része legfeljebb a nevét tudja leírni, de bármikor LEBETŰZI neked hogy klausztrofóbia!

Erre hivatkozni, vicc. Majd ha ott az orvosi papír is!

Addig meg se említse, mert legfeljebb kiröhögik.

Volt már jó párszor dolgom a zsarukkal, és az igaz hogy én nem vagyok klausztrofóbiás, viszont fém-allergiám van!

Még órák múlva is elkapta a röhögés őket, ha rám néztek.

2018. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok:

Ha nem esne le:

Egy bűnelkövető, aki allergiás a bilincsre.

2018. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!