Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » SOS! Ma megbuntettek es nem...

Kevin576 kérdése:

SOS! Ma megbuntettek es nem tudom hogyan tovabb (? )

Figyelt kérdés
Mai nap megbuntettek, megkarcoltam egy egyhelyben allo autot felrehuzodas celjabol, sajnos ez nem sikerult. Helyszini birsagot kaptam ami 25ezer forint. Viszont nem volt se jogositvanyom illetve az auton kulfoldi ideiglenes rendszam volt. A rendszamot es a forgalmi engedelyt bevontak. Szamithatok ezen kivul masra? A rendor a helyszini birsag utan nem emlitett semmit.

2018. okt. 10. 00:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Plusz a rendor megemlitette hogy semmilyen fajta jovedekem nincs ugyanis tanulok meg. 18 eves vagyok. Lehetseges hogy a helyszini birsagon kivul nem szabdtak ki egyebmast? Illetve helyszini birsag utan minden rendezodik?
2018. okt. 10. 01:09
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Hát ez a rendőr nagyon rosszul járt el mert joga se lett volna levenni egy érvényes műszakis autó rendszámát, forgalmit. A helyszíni bírság szintén.

A jármű elszállítása és kártérítés megfizettetése lett volna tisztességes és ha normális ember nem büntet kapásból egy 18 éves ifjú gyereket.

Velem előfordult hogy elémentem egy motorosnak aki balról belémjött majd ijedten elhúztam a fenébe friss jogsival. Este kopogtatott a rendőr hogy elismerem e. Persze igen, és megkért hogy rendezzem a motoros kárát. Rendes volt tőle mert több is lehetett volna. Például cserbenhagyás stb és ugrott volna a jogsi is.

2018. okt. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
#2 az megvan, hogy jogsi nélkül vezetett a srác? nem is tudtam, hogy az ilyen olcsón megúszható.
2018. okt. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

#2! Egy 18 éves emberre miért kellene az életkora miatt más büntetési tételt kiszabni, mint egy 23 vagy egy 41 évesre?

Ha nincs jogosítványod, szabálysértési eljárás keretében fogsz még kapni ilyen-olyan büntetéseket. A rendőr a helyszínen lehet, hogy nem említette, mert nem ő jár el az ügyben, de azért számíthatsz rá. Ha csak úgy nem volt jogosítványod, hogy csak otthon felejtetted, de egyébként van, arra is szoktak valami bírságot adni, de azt nem tudom, hogy megy.

2018. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az ideiglenes rendszam, az elozo tulajdonos-e, ot is belevonjak vagy sem? (Meg az o neven van)
2018. okt. 10. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz nekik a jármű tulajdonost belevonni, másképp ez nem fog menni. Az életkorról pedig annyit, hogy a rendőrnek joga van mérlegelni akár életkor szerint is. Ha mondjuk én húsz év jogsi nélküli vezetésen kap negyven éves fejemmel igenis büntessen meg engem rendesen, ne úgy mint egy éppen csak nagykorú kölyköt aki még tapasztal a hibájából.
2018. okt. 11. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!