Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem hülyeség ez nyomozás...

Nem hülyeség ez nyomozás szempontjából?

Figyelt kérdés

Mivel nem vagyok rendőr,sőt szerintem itt se sok akad nem sokat tudok az ilyesmiről,de ezek nem baromságok?

-Megnézik ki vásárolt ebből meg abból sokat

Könyörgöm egy nagy kereskedésben nem nagy tételbe vásárolnak az emberek? Naponta rengeteg ember megfordul a boltban,nem mellesleg a boltosok nem tudnak megjegyezni mindent.


Cipő talp/keréknyom.Szerintem rengeteg ember hord ugyan olyan cipőt és sok kocsin van ugyanaz a gumi.Szerintem nem fognak a városban/faluban mindenkitől "cipő és keréknyomot venni".


Azt bírom amikor az ilyen "nagy" Amerikai filmekben egy holttestről megállapítják a tettes személyiségét..


2018. okt. 18. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na az ilyen egyszerű gondolkodás miatt buknak le hamar, az egyszeri elkövetők, robbanószer alapanyagot, kemikáliát, pedig nem igen vesznek az emberek nagy tételben, ami kimondottan bombához szükséges mennyiség. Direkt nem 3 karton körömlakk lemosót írtam.


Bizonyos mértékig nem foglalkoznak vele hogy magánembernek mire kell XY-ból egy adott mennyiség, de ha merénylet történik, szinte napokon belül, ha nem órákon belül kiderül ki vett nagy mennyiségű hozzávalókat, és arra már a kommandósok fognak rámászni.


A cipő és kerék dolog az kijátszható, de ha tudják a személy kilétét akkor ez a legkevesebb, és csak megerősíti a bizonyítékokat.

Filmekben nyilván fikció egész sok minden.

2018. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha fóliát veszek nagy mennyiségben,hogy kifóliázzam az autó belsejét hogy ne maradjanak szövetdarabok,vagy hogy le fóliázzam a szőnyeget hogy utána abba vigyem ki a holtestet (persze csak képzeletben nem igazából) Nem fognak vele foglalkozni.Ha nincs szemmel látható bizonyíték vagy DNS nem sokat tudnának tenni.
2018. okt. 18. 20:32
 3/8 Alain Delon ***** válasza:
48%
Azért egy kis Suzukinak és egy böhöm terepjárónak a legkevésbé cserélhető fel a gumija. A cipó mérete, kopása is sokat elárul a viselőjéről
2018. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a kettő szerintem nem elegendő bizonyíték,főleg ha testet se találtak.
2018. okt. 18. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Kiragadsz egy-két részletet. De a nyomozás nem csak ennyi. Ezek a részletek csak hozzátesznek a bizonyítékokhoz.
2018. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,kikérdezik azokat akik ismerték,haragos stb..De ha van az embernek alibije arra az éjszakára,és a rossz viszony nem volt nyilvánvaló nem sokat tudnak vele kezdeni.
2018. okt. 18. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Te most 14 év alatti vagy, vagy pedig hülye? Nem igaz, hogy minimálisan ennyit se tudsz gondolkodni.

Igen, nagy tételben vásárolnak az emberek, de közel se mindegy miből. Megjegyezni meg nagykereskedésben nem kell megjegyezni az arcot. Megnézik a rendszerbe egyes vásárló miket vesz, a rendszer kiírja mikor lett kifizetve, hanyas kasszánál, a biztonsági kamerát meg visszanézik.

Azt meg ne hidd már, hogy majd a környék minden autójáról mintát vesznek. Megtudják állapítani milyen típusú (sima, terepjáró, stb) volt, aztán a környéken lévőkről vesznek. Azt meg ne hidd, hogy totál egyforma minden gumi, mindegyiken vannak jellegzetes sérülések, amikkel simán be tudják lőnni.

Cipő is olyan, hogy nem minden lakostól kérik el a cipőt, hanem, ha gyanúsítottnál találnak pont ilyen típusút, akkor feletébb terhelő bizonyíték ellene.

Te meg soha a büdös életben nem tudnád úgy kifóliázni az autót, hogy ne maradjon bent dns. Ahhoz szószerint olyan nagy mennyiségben kellene belülről kifóliáznod, hogy a holttest be se férne már a kocsiba.

2018. okt. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jól van utolsó,a te válaszodat figyelembe sem veszem.
2018. okt. 20. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!