Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Rendőrség

A kérdés

Hogyan ellenőrzik az adatokat a rendőrök?

Egyik nap igazoltattak vezetés közben, elkérték a jogosítványomat, személyimet, forgalmit. A rendőr a saját telefonján ellenőrzött valamit, majd vissza adta.

Ez szabályos? Vagy pontosan hogyan zajlik az adatok lekérdezése?

2018. okt. 29. 20:00  Privát üzenet  

A válaszok
Honnan tudod hogy az a saját telefonja? Ezt sehogy nem értem.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2018. okt. 29. 20:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Gondolom egy modern iPhone, egyedi tokos csak saját lehet....nem arra

# 2/9Időpont 2018. okt. 29. 20:22 Privát üzenet
Íbzmeg... :D

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2018. okt. 29. 20:29 Privát üzenet
Az nem privát telefon, hanem szolgálati és a központi adatbankot kérdezi le vele.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2018. okt. 29. 20:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Így már értem....szóval akkor nem az a lényeg, hogy mivel kérdezi le az adatokat, mivel azt akármelyik telefonon megtudja tenni....

# 5/9Időpont 2018. okt. 29. 20:32 Privát üzenet

"Hogyan ellenőrzik az adatokat a rendőrök?"

Elég carul, bár nem, az ő hibájuk. Egy hónapos műszakival, addig ellenőrizték, végül kivonták a forgalomból, mert nincs műszakija.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2018. okt. 29. 20:44 Privát üzenet

De most komolyan, a telefon típusából vagy a tokból hogy állapítod meg hogy kinek a tulajdona? Lehet hogy én vagyok nagyon hülye, de ezt sehogy sem tudom megérteni.

Az én cégesem pl egy Samsung J3, tokot olyat húzok rá vagy le róla amilyet ugye nekem tetszik. Tegyük fel tok nélkül, hogyan állapítod meg, hogy a készülék a saját tulajdonomat képezi-e?

Esküszöm bzeg behugyozok ezen!

Várom a válaszod, komolyan érdekel a dolog, hátha ma is tanulok valamit!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2018. okt. 29. 21:09 Privát üzenet
Egy kicsit elgondolkodtató, hogy egy közúti rutin ellenőrzést annak alapján értékelsz, hogy a kontrollt milyen kinézetű telefonnal bonyolítják..... ;)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2018. okt. 29. 21:29 Privát üzenet
Most már kezdenek terjedni a szolgálathoz rendszeresített okostelefonok, ezeken keresztül ugyanúgy védetten csatlakoznak a rendőrségi belső hálózathoz (VPN, APN), mint ahogy ez komolyabb multiknál is szokás. A Hermon körözési információs rendszer webes alkalmazást ezen ugyanúgy elérik, mint egy munkahelyi számítógépen. (Hermon egy szökött rabszolga volt, akit köröztek az egész Római Birodalomban)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2018. okt. 30. 00:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Wizzairnél mennyire pontosan ellenőrzik az adatokat?
Ha csak a beküldés után ellenőrzik a beküldött adatokat, és teszem fel, valakinek úgy találják, túl halvány a beküldött dokumentuma, akkor itt elbukott a jelentkezése?
Mennyire ellenőrzik a bankok az adatokat a hitelelbírálás során? Mármint a fizetés összegére, a munkahelyre, munkáltató telefonszámára gondolok!
A bluechip áruházban mos van kedvezmény a továbbtanulóknak, amit az érettségi átlag alapján adnak. Hogy ellenőrzik (ha egyáltalán ellenőrzik), hogy valós adatokat adtál meg?
Pokerstarson kifizetés elött ellenörzik a személyes adatokat?
Ha ellenőrzik az iratomat a BKV-n akkor most már kiadhatják az adatokat?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Rendőrség rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!