Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan ellenőrzik az adatokat...

Hogyan ellenőrzik az adatokat a rendőrök?

Figyelt kérdés

Egyik nap igazoltattak vezetés közben, elkérték a jogosítványomat, személyimet, forgalmit. A rendőr a saját telefonján ellenőrzött valamit, majd vissza adta.

Ez szabályos? Vagy pontosan hogyan zajlik az adatok lekérdezése?



2018. okt. 29. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Honnan tudod hogy az a saját telefonja? Ezt sehogy nem értem.
2018. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondolom egy modern iPhone, egyedi tokos csak saját lehet....nem arra
2018. okt. 29. 20:22
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Íbzmeg... :D
2018. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem privát telefon, hanem szolgálati és a központi adatbankot kérdezi le vele.
2018. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így már értem....szóval akkor nem az a lényeg, hogy mivel kérdezi le az adatokat, mivel azt akármelyik telefonon megtudja tenni....
2018. okt. 29. 20:32
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

"Hogyan ellenőrzik az adatokat a rendőrök?"


Elég carul, bár nem, az ő hibájuk. Egy hónapos műszakival, addig ellenőrizték, végül kivonták a forgalomból, mert nincs műszakija.

2018. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan, a telefon típusából vagy a tokból hogy állapítod meg hogy kinek a tulajdona? Lehet hogy én vagyok nagyon hülye, de ezt sehogy sem tudom megérteni.

Az én cégesem pl egy Samsung J3, tokot olyat húzok rá vagy le róla amilyet ugye nekem tetszik. Tegyük fel tok nélkül, hogyan állapítod meg, hogy a készülék a saját tulajdonomat képezi-e?

Esküszöm bzeg behugyozok ezen!


Várom a válaszod, komolyan érdekel a dolog, hátha ma is tanulok valamit!

2018. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:
100%
Egy kicsit elgondolkodtató, hogy egy közúti rutin ellenőrzést annak alapján értékelsz, hogy a kontrollt milyen kinézetű telefonnal bonyolítják..... ;)
2018. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Most már kezdenek terjedni a szolgálathoz rendszeresített okostelefonok, ezeken keresztül ugyanúgy védetten csatlakoznak a rendőrségi belső hálózathoz (VPN, APN), mint ahogy ez komolyabb multiknál is szokás. A Hermon körözési információs rendszer webes alkalmazást ezen ugyanúgy elérik, mint egy munkahelyi számítógépen. (Hermon egy szökött rabszolga volt, akit köröztek az egész Római Birodalomban)
2018. okt. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!