Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szabálysértéssel kapcsolatban...

Szabálysértéssel kapcsolatban megbüntettek a rendőrök törött személyi miatt, de nem adtak csekket, ez normális?

Figyelt kérdés
Ezen kívül semmit nem adtak, csak feltettek 3-4 kérdést, hogy családi állapotom, jövedelmem, és havi keresetemet kérdezték, majd ezt leírták egy lapra, és azt mondták : Elismeri ön a szabálysértést? Azt mondtam igen, valóban törött a személyi, és aláíratták velem a papírt. Nem szerepelt a lapon a büntetés mértéke forintban, mennyire bírságolhattak meg vajon? Ez normális hogy nem a adtak csekket, vagy ilyen helyzetekben mindig postán küldik ki?

#törött személyi
2018. nov. 9. 23:50
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Tehát arról kérdeztek, hogy kapcsolatban vagyok-e meg ilyenek. Ez normális mielőtt aláíratnak egy ilyen "papírt"?
2018. nov. 10. 00:09
 2/26 A kérdező kommentje:
mennyi a bírság mértéke ilyen szituációkban?
2018. nov. 10. 00:12
 3/26 anonim ***** válasza:

Na itt ostobák voltak a rendőrök...


Szabs. törvény szerint:

"161. Személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességek megszegése


207. § (1) Aki személyazonosító igazolványra vonatkozó jogszabályban előírt kötelezettségét megszegi, az igazoltatásra feljogosított személy felszólítására személyi adatainak bemondását vagy a személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány átadását megtagadja, vagy az említett adatokra vonatkozólag az intézkedés során valótlant állít, szabálysértést követ el.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a rendőrség hatáskörébe tartozik.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő is szabhat ki helyszíni bírságot."

forrás:

[link]


1999. december 31-ig a "46/1993. (X. 26.) Korm. rendelet a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény végrehajtásáról" jogszabályban volt erre jogalap, akkori 15. § (2) bekezdése:"a személyi igazolványt a tulajdonosa köteles sértetlenül megőrizni, magánál tartani, és a hivatalos személyek felhívására azt személyazonosságának igazolása céljából átadni."

Most viszont már nincs benne, ellenőrizd itt:

[link]


Jogifórumon részletesebben is tárgyalják a témát:

[link]


A rendőr ha feljelent szabálysértésért, akkor nincs helyszíni bírság. Itt viszont kereshetik az indokot a szabálysértésre. Nem, nem az ma, ha egy okmányod rongált állapotú.

2018. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a választ, de ennek ellenére el szeretném mondani mit mondtak ma a kapitányágon, mert az cáfolja azt, amit most leírtál, habár én lennék a legboldogabb, ha nem lenne indokolt a feljelentése!


Tehát : Bemenetem a kerületemhez tartozó rendőr kapitányságra, de onnan elküldtek ahhoz a "laktanyához", ahol a készenléti rendőrség állomásozik.

Semmi konkrétumot nem mondtak az üggyel kapcsolatban, csak ennyit jegyeztek meg : "Levélben fog érkezni egy csekk, amelynek összege 5000-150.000ft-ig terjedhet, de az is könnyen lehet, hogy csak egy figyelmeztetést fogok kapni, és itt lezárul történet."

2018. nov. 10. 15:35
 5/26 anonim ***** válasza:

Azért kellett a KR-hez menned, mert az ő járőreik intézkedtek.


Mit írattak alá veled?

A) "Személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelezettség megszegése Szabs. 207. § (1)" szabálysértést ismertél el, de papíron szó sem volt törött igazolványról


B) rajta volt, hogy törött igazolványt adtál át és hogy elismered a szabálysértést


C) rajta volt, hogy törött igazolványt adtál át, és elfogadtad a konkrétan meghatározott összegű helyszíni bírságot, csak már nem emlékszel rá, bár ez esetben kellett volna kapnod csekket

2018. nov. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
B
2018. nov. 10. 17:34
 7/26 anonim ***** válasza:
Akkor semmi gond!
2018. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

bár igazság szerint fogalmam sincs mi volt rajta, mert részeg voltam. Lehet, hogy ez nagy hiba volt?

A rendőrök elmondása szerint a törött személyivel kapcsolatos szabálysértést ismertem el.

2018. nov. 10. 17:42
 9/26 anonim ***** válasza:

Gondoltam... (nem ítélkezek, fiatalon velem is előfordult)


Hívd fel a Készenléti Rendőrséget, elmondod mikor és hol volt a rendőri intézkedés, az ügyben kérsz iratbetekintésre időpontot (állampolgári jogod, simán bevallhatod hogy ittas voltál, az európai normák szerint mulathat egy fiatal)


Tennivalók:


A) papíron rajta van hogy törött igazolványra ismerted el : nem kell tenned semmit


B) "Személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességek megszegése Szabs. 207. § (1)" van a papíron: jegyzőkönyvet vetess fel róla, hogy törött igazolványt átadtál, és szó sincs arról, hogy igazolvány átadását tagadtad volna meg, vagy valótlan személyes adatokat mondtál volna.


C) elfogadtál X összegű helyszíni bírságot, csak a csekket vesztetted el (maximum 50 ezer lehetett): ha a helyszíni bírságot elfogadtad, azt sajnos muszáj befizetned (ez a rendőrség "kedvezményes" eljárása, de ekkor nem kell nekik bizonyítani a jogalapot)

2018. nov. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy C esetben utólag fordulj az Országgyűlés Független Rendészeti Panasztestületéhez (repate.hu). Akik kb. azt fogják megállapítani, hogy az intézkedés bár jogilag törvényes volt, de szakmailag teljesen etikátlan. Aztán megküldik ezt a járőrök állományilletékes parancsnokának.
2018. nov. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!