Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Normális, ha a törött kezem...

Normális, ha a törött kezem zsibbad?

Figyelt kérdés
Tegnap eltört a kezem, egészen pontosan a 4. kézközépcsontom. Még tegnap visszarakta a helyére a doki, nem is volt eddig bajom, hajnalban fájt egy kicsit, de kibírtam. Most délután óta viszont elkezdett zsibbadni, ami kicsit zavar és aggaszt. Vagy ez normális?
2017. jún. 13. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyik része zsibbad?

Mennyire van megdagadva?

Ujjaid végét tudod mozdítani?

Az elzsibbadt részen érzel még fájdalmat, ha megcsíped, vagy szúrod kicsit? Vagy gyengén?


Azért lényegesek ezek a kérdések, mert létezik olyan, hogy kompartment szindróma. Ami tulajdonképpen annyit jelent, hogy a törés körül ödémásodik/felduzzadnak a szövetek/izmok, oly mértékben, hogy a saját, és a lejjebb lévő részek vérellátását veszélyeztetik.


Alapból, ha csak kicsit zsibbad, de nem vészesen, akkor még nem feltétlen van baj. Ha viszont már a fájdalmat sem érzékeled jól az elzsibbadt részen akkor azonnal sürgősségire kell menni. Ahol elég csúnyán nagy vágást ejtve felvágják a kezedet, és a benne lévő izmokat, ezáltal helyt adva a duzzanatnak, és így visszaállítva a jó vérellátást.

2017. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Gipsz van a kezemen, sajna nem látok alá. Valószínű azért zsibbadt, mert sokáig volt egy pózban (délután órákig a gép előtt ültem), aztán kinyújtóztattam és jobb lett. Tudom mindegyik ujjamat mozgatni, csak nem merem, mert ott van a törés.
2017. jún. 13. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!