Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bilincsben csak alapos indokka...

Bilincsben csak alapos indokkal visz el valakit a rendőrség?

Figyelt kérdés

2018. nov. 16. 14:59
1 2
 11/17 árokpart ***** válasza:
76%
Ha valakire úgymond rátörik az ajtót az már nem véletlen. Ott nagy a valószínűsége, hogy a titkosszolgálat is körülnézett előtte szerintem. Azért, hogy a szomszéd még állít valamit attól még nem tőrhetik senkire rá az ajtót jól is néznénk ki. Nem protokoll kérdése, meg ha kábítószert tart attól még nem tőrnék rá, nem is feltétlenül fontos az otthonába elfogni valakit. Pl. kifigyelik, hogy elmegy bevásárolni, a parkolóban elfogják és utána házkutatást tartanak. Akire rátörik az ajtót az már nem kispályás. Szerintem hasonló kaliberű eset lehet mint a napokban a lakásmaffia elfogása na ott teljesen jogosan jártak így el és nem is lehet csodálkozni rajta.
2018. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
24%
Alapos indokkal? Én semmit nem csináltam, csak bódultan bringáztam haza, amikor még tilos volt. Megszondáztak, mutatott, a SZABÁLYSÉRTÉST a helyszínen elismertem, aláírtam. Aztán csak valszeg úgy döntöttek, hogy elég volt a szolgálatból, hátrabilincselték a kezemet, bezsuppoltak mellém egy másik fickót, aki spicces ha volt és be a megyeszékhelyre. Kórház, vérvétel, kapitányság. 1:30-ig ott ültünk hátrabilincselt kézzel, aláíratták velünk a papírt, onnét már nem voltunk veszélyesek, levették a bilincset és kidobtak a szakadó esőbe. Hogy pénz, telefon, akármi van-e nálad leszarták. 25 km-re lakom onnét.
2018. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Bódult, mi? te így hívod? Most is tilos. Nem véletlenül hívják szabálysértésnek. Látom nagy baj van a fejekben...
2018. nov. 16. 19:50
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
#13: Nem, nem tilos, eltörölték kerékpárosoknál a "zéró toleranciát". Már csak annyi a kikötés, hogy biztonságos közlekedésre alkalmas állapotban kell lenni. Az volt az indoklás, hogy a kerékpáros ha ivott csak önveszélyes, márpedig mindenki úgy önveszélyes ahogy akar. Engem azóta is bánt, azért is emeltem ki, hogy mióta visznek be valakit hátrabilincselt kézzel szabálysértésért? Csak mert volt benne amikor biciklizett? Minden második embert bevihettek volna, találomra összeszedtek kettőt.
2018. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Ha valaki(k)re rátörik az ajtót, ott nagy valószínűséggel bilincs is lesz.

Szabálysértés miatt is megbilincselhetnek, nem kell hozzá embert ölni. Bárkit, akit valami miatt előállítanak ("bevisznek") simán megbilincselhetnek. Ha kiderül, hogy ártatlan vagy és panaszkodsz, lehet hogy pár év múlva neked adnak igazat, de mit érsz vele?!

Szóval nem kell súlyos bűncselekményt elkövetni ahhoz, hogy kattanjon a bilincs.

2018. nov. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Natürlich können Sie es mit dieser Standardausrüstung mitnehmen, wenn ich weiß ...



(természetesen elvihet, náluk ez alapfelszerelés, ha jól tudom...)

bocs, német nyelvvizsgára készülök...

2018. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én éjfélkor bicikliztem(kiskorúként)... simán bevittek bilincsben
2018. dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!