Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért ilyen a Magyar Igazságsz...

Miért ilyen a Magyar Igazságszolgáltatás?

Figyelt kérdés

A történetet röviden leirom.

Feljelntett egy ismertlen ember akivel soha nem találkoztam de messengereb beszélgettünk eveket.

De nem volt fent képe, nem tudom milyen hogy néz ki. Igy beszélgettem vele, aztan tiltottam őt anno,neki ez nem tetszett elkezdett rágalmazni stb. Amikor joban voltunk postán kuldtunk etymásnak ajándekot, meg ő kesobb penzt kert kolcson.

Egy tarskeresön ismertem meg ,feltehetöleg lány, de soha nem volt fent képe. Mindegy ez nekem 2 ev utan furcsa volt,es hogy miért olyan kedves stb. Elmentem kicsit nyomozni utána de sikertelenul.

Visszakartam kerni tole a penzt szinten sikertelenul.

Aztan hivogattam, emaileket irtam neki, ö perszw ezert feljelntett zaklatasert masfel eve.

Kinyomoztak,es tegnap volt életem elso birosagi elokeszitő ülese.

Szuleimmel mentem oda, meg hatha ott lesz a "sertett" is es legalabb lathatom ,szemebe nezhetek,de sikertelenul.

Nem volt ott,csak a birono,a jogaszno,es a irónő aki irta a dolgokat. En meg a szuleim,ennyien voltunk csak.

Kerdezte kedvesen a birono ha tesz beismerő vallomást , akkor 200 orara munkara itelnek,es nincs semmi eljarasi dij,se kesöbb priusz meg akarmi.

A másik lehetöség az volt hogy nem teszek vallomást , es marciusra teszik az elso targyalast amikor viszont mar ott lesz a sértett is, viszont akkor ha vesztek akkor sulyosabb iteletet hoznak.

Dontenem kellett tegnap, vagy a 70 % ban nem igazú vadamra teszek beismero vallomast, vagy ugyvedet fogadok,meg bizonyotekot,tanukat,es akkor marciusban a nagy targyalas, sertettel együtt.


Hosszas dontes ellenere ugy hogy nem igaz a vad ellennem beismero vallomast vagyis elfogadtam a vádat, minthogy akar elhuzodjon meg plussz 3 evig.

Tehat kozmunkara megyek.

Birono emberileg nekem adott igazat,jogaszno is,

De az hogy engem karositottak meg, akar egy 80 eves oregasszonnyal is beszelgerhettem mert kepen nem lattam az illetot, es akkpr meg o jelentett fel,o megusssza es en bunhodok 200 orat igazi bunozok mellett kozmunkan.

Sosem csinaltam semmi torvenybe urkozot,sot peldakep voltam sok embernek, tanult intelligens ember vagyok, es lopas meg egyeb buncselekenyt elkovetok mellett kell dolgoznom 200 orat,csak azert mert kivancsi voltam egy lanyra aki engem hu..itett hogy hogyan nez ki,miert nincs kepe,es miert nem adta vissza a kolcsonkert penzemet.

En lettem megkarositva de en szivok most.

Nem fogom tudni feldolgozni.

Masik meg hogy rendornek mentem volna tanulni februartol,viszont igy mar ketseges hogy mehetek e.

Szegyen ez az egesz jogszabály.

25/F


2018. dec. 19. 13:43
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
végigolvastam..de megérte mert ott a végén a sluszpoén:csendőr akarsz lenni.azért oda ennél több ész kell úgyhogy ne is álmodj róla.ha valóban zaklattad(megvalósult a zaklatás)akkor min csodálkozol?te elkövető vagy,nem áldozat.ellenkező esetben nyugodtan várhattad volna a pert,bár bizonyíték nélkül el sem jutott volna a bíróságig az ügy.pénzt adtál kölcsön:leendő csendőr létedre csak úgy,mindenfajta papír nélkül?akkor így jártál,de ettől még véletlenül sem a jogszabályban kell keresni a hibát.
2018. dec. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Itt te nagyot mesélsz! Pont most írtam le Rendőrség kategória egy másik hozzászólásban, hogy a zaklatás magánindítványos, azaz a rendőrség nem nyomoz, ügyészség nem emel vádat, bíróságon sem képviseli. Helyette a sértett fordulhat bírósághoz, békítésre behívják mindkét felet. Ha sértett nem békül, akkor tárgyaláson ő, vagy ügyvédje képviseli a vádat.
2018. dec. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs, magánvádnál van az, hülyeséget írtam.
2018. dec. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Megis ugy volt ahogy leirtam. Ugyeszseg emelt vadat, amit a birosagon felolvasott . Mivel 2018 ban augisutusa ota van ilyen elokeszito ulés, korabban nem volt. Ez nem volt targyalas. Nem volt ugyved, se sak sertett,se tanu, se tovabbi bozonyitekok.

Azt kellett eldontenem hogyha beismerem a vadat,akkor kapok kozerdeku munkat, hpgyha nem qkkor kituznek egy datumot az elso targyalasra, ahova lehet ugyved, sertett is ott lrsz stb.

De ha akkor vesztek akkor sulyosabb buntetest kaptam volna, allitolag, na most ebbol mi igaz ugyvedet kellett volna megkerdezni.



Annyi biztos hogy targyalas nelkul sertettet nem látva, elfogadtam ami a vadiratban szerepel, brismertem fuggetlenul attol hogy 70 -80 % ban nem igaz.

De ha nem fogadtam volna el ,nem kellett volna igy utolag visszagondolva. Targyalas mellett kellett volna dontenem mert nyertem volna. Csak rabeszltek eleg erosen hogy fogadjam

El. Igy igazo bumozok kozott kell dolgoznom.

2018. dec. 20. 05:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Elnézést mégegyszer! A magánvádasnál van az, amit írtam (könnyű testi sértés, magántitok megsértése, levéltitok megsértése, rágalmazás, becsületsértés és kegyeletsértés).


Így, hogy azt azért elismered, hogy a vád tárgyává tett cselekmény legalávv 20% igaz, jól tetted, hogy vallomással, 200 óra közérdekű munkával pontot tettél az ügyre.

2018. dec. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igy van, en ezt nem vitatom. De sok embernek az van a szemuk elott hogy kozerdeku munkasok biztos loptak akarmi. Es megerdemlik stb.

En nem csak hogy nem loptam hanem en adtam.

Tehát ezert lesz megalázo. De a szabaly az szabqly.

2018. dec. 20. 10:35
 7/11 anonim ***** válasza:

A közérdekű munkát csináld rendesen, a ruházatod is legyen az, tartásod legyen egyenes, tekinteted nyílt! Akkor aki kívülről lát az is csak azt látja, hogy ez egy rendes ember.


Egyébként meg egyetemistaként is többször jelentkeztem éjszakai hómunkásnak. Az ott látott emberi sorsok egy kicsit arra is hatni fognak, hogy a jövőben ne ítélkezzél túl könnyen emberek felett.


Azt se bánd nagyon, hogy rendőr nem lehetsz (törvény betűje szerint csak 5 évig, gyakorlatilag soha).

Hszt.

41. § (1) Nem létesíthető szolgálati viszony azzal,

cd) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott elzárás, közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén a mentesítés beálltától számított öt évig,


[link]

2018. dec. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na ez az hogy rendőr nem lehetek. Az a bak hogy gxakorlatilag nem tortent meg a zaklatas tehat nem vok bunos,reszben igen messenger uzenetek kuldesevel,de a mai vilagban 80% a tarsadalomnak messengerezik,rendorok is, nyilvan ha valaki lejarato dolgokat kap egy ismeretlen embertol , tehat mondom azt hogy nem mutatjq meg magat de rair az ismeroseimre hogy biztos gyogyszert szedek,ha nem utalok neki penzt. Tehát becsuletemet csorbitotta. En nem jelentettem fel ezert a nagy szivem miatt,de az hogy ezert nem lehetek rendőr, mimdig is magánnyomozó v rendőrnyomozo akartam lenni.
2018. dec. 20. 11:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne bánd! Olvasd el itt a hozzászólásom (#3).

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__9650174-..

2018. dec. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
En magánnyomozo akarnek lenni, es nyitni egy irodát vagyis ez volt a jovobeli tervem.
2018. dec. 20. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!