Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek tegyen feljelentést?

Szerintetek tegyen feljelentést?

Figyelt kérdés
Nő unokatesómat ma kora este egy férfi megtámadta az utcán. Az arcára nem emlékszik, kapucni volt rajta és sötét. Nem akarta megerőszakolni, nem fenyegette meg, mert azonnal sikerült megütnie és megrúgnia és el tudott menekülni. Ő azt mondja hogy ismeretlen ellen esélytelen a feljelentés. Szerintem azért érdemes lenne megtenni. Ti mit mondtok erről?

2019. jan. 4. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1.: IGEN!

2.: Írjon e-mailt a helyi polgárőrségnek is!

3.: Rakja ki helyi Fosbúk csoportokba is!

4.: [link]

2019. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezek jó tanácsok a rendőrségi feljelentés mellett is!

Azonnal mondom neki :)

2019. jan. 4. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

azért lenne érdemes,mert ilyenkor átnézik a térfigyelőket.

ha nem is kapják el,egy darabig lehet a környéken gyakoribb az őrjárat.

és a környéken lévő nőtárasaidat is felkészítheted erre.

2019. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

miért, amúgy nem minden környéken van őrjárat? :o

azt tudom, hogy lassan 2 éve egy utcában volt szexuális zaklatás, és egyik nap láttam ott, hogy lila vagy bordó karpántos rendőrök igazoltattak egy férfit. Ezek szerinte nem minden helyen vannak ilyen őrjáratok? Rendszerint a nagyobb, eldugottabb, vagy a kisebb utcákban?

2019. jan. 4. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt kérdezed, nem minden helyen van ilyen őrjárat? Annyira nem, hogy én most hallok erről életemben először... Egy Pest megyei nagyvárosban élek pedig, szóval nem Karakószörcsögön... És itt is szoktak lenni ilyen esetek sajnos.
2019. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tegyen feljelentést. A térfigyelő kamerák felbontása már elég jó, simán lehet, hogy a tettest továbbhaladása során pár téfigyelő kamera rögzitette. Így találták meg a körúti robbantót is.
2019. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz.
2019. jan. 5. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, megéri-e feljelentést tennie.


Hercehurca a rendőrség.


Ha el is kapják, úgyis maximum felfüggesztettre ítélik.


A térfigyelők:

- azt fogják mondani: pont nem arra "nézett" a kamera, nem látszik a felvételen a bűncselekmény. Vagy: pont akkor, pont az a kamera nem működött

- a Facebookon követem a kerületem "hivatalos" illetve az ittlakunk.hu oldalát. Néha közzétesznek térfigyelős képeket, néha közeres kamerásat. Hááát, szerintem azon a saját anyukája SE ismerné fel.

2019. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 árokpart ***** válasza:
75%
Miért volna hercehurca a rendőrség. Fél óráig tart kb. egy ilyen típusú eset feljelentése. Rablási kísérlet elvileg lehet, hogy megússza felfüggesztettel, de könnyen lehet, hogy már volt korábban hasonló priusza akkor biztosan nem. Az is lehet, hogy a kamerák felvételei nem mindig pontosak, de más bűncselekmény kapcsán is a feljelentés nyomán simán látókörébe kerülhet a rendőrségnek és akkor ez ügyben is lebukik egyúttal.
2019. jan. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!