Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentett a közterület...

Feljelentett a közterület felügyelő tilosban parkolásért. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Nem voltam jelen az incidensnél, csomóan ott álltunk.Papír várt a szélvédőn. Kanyarodott az út, és lehetetlen helyen volt a tábla. A többiek 15 ezer büntit kaptak én meg feljelentést! Ez mit jelent? Ugyanott parkoltam mint a többiek, csak hátrébb. Forgalmat egyéltalán nem akadályoztuk. Miért feljelentést kaptam?

#parkolás #táblátnemlehetlátni
2019. jan. 25. 22:21
 1/7 ConnectCare ***** válasza:

Passz, hogy a kérdéses esetben miért feljelentést tett a közteres, de ez nem feltétlenül jelent rosszabb helyzetet, mint a helyszíni bírság (, sőt).


Egyes szabálysértések esetén lehet helyszíni bírságot kiszabni, mások esetén nem. Ha az elkövetett szabálysértés az utóbbi kategóriába esik, feljelentést tesznek. De attól az ugyanolyan szabálysértés marad.


De a parkolós kérdésekben bekavarhatnak a helyi rendeletek is, olyan parkolásos ügyek is vannak, ahol nem is szabálysértési, hanem sima közigazgatási eljárás indul a helyi önkormányzatnál.

2019. jan. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Pénzbírság.


A feljelentés azért van, mert cigánykodtál!

Hol álltál? Volt ott rokkant hely? Tűzcsap? Mentő bejárat? Fenntartott, hivatali parkoló?...

2019. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A többiek totál fent álltak a járda és az úttest közötti füves részen, én meg mivel keskenyedett csak félig álltam rá.
2019. jan. 25. 23:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos elállták valamit. Csatorna fedél, tűzcsap, biztosítékszekrény, gázcsonk, valamihez nem fértek hozzá, így közüzem mūködésének megzavarása büncselekményt követték el. A többiek csak tilosban parkolást.
2019. jan. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
A közterület felügyelő nem büntethet, csak feljelentést tehet fotó+tanú alapján de talán még így se. Ha van ügyvéd ismerősöd intézed el az ügyet vagy keresd fel azt a szemétládát aki feljelentett.
2019. jan. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Büncselekményt, na ne röhögtess. Amúgy tilosban parolásra hívatkozik a papíron kresz megszegésére. Nem volt semmilyen tűzcsap meg ilyenek ott
2019. jan. 26. 06:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Szabálysértési eljárás indul az autó tulajdonosa ellen. Itt nincs objektív felelősség.Ha be van kamerázva a környék, akkor fizesd be a pénzbírságot. Ha nem, akkor mondhatod azt, hogy közeli hozzátartozó volt, aki ellen nem vagy köteles terhelő vallomást tenni.

[link]

2019. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!