Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Amikor halott csecsemőt...

Amikor halott csecsemőt találnak, hogyan nyomozzák ki, hogy kié lehetett az eltitkolt terhesség?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem egy ilyen bűnügyi dokumentumfilmet, igaz nem Magyarországi eset volt. Ott volt ilyen sztori, hogy egy nyugodt kisvárosban/faluban történt ilyen szörnyűség, és megpróbálták kinyomozni ki lehetett a gyilkos "anya", viszont a hivatalos rendszerben nem szerepelt senki aki terhes lett volna, és most ne lenne nála a baba. Aztán azt mondták, hogy orvosszakértők segítségével felkeresték a környékbeli szülőképes korú nőket, de nem találtak semmi nyomot. Ezen elgondolkoztam, mégis honnan lehet megállapítani valakiről hogy mondjuk fél évvel ezelőtt kihordott egy gyermeket? Vagy ezt úgy kell elképzelni, hogy nyugodtan ül egy család otthon, mondjuk anyuka a két tizenéves lányával, és egyszercsak rájuk törik az ajtót, hogy most a nyomozás adta jog kapcsán, mindenki kapja le a bugyit, és rögtönzött orvosi vizsgálat? És ezt megcsinálják pár ezer ártatlan nővel, esetleg tinilánnyal? Ez nem durván jogsértő? Én nem voltam még várandós, ezért lehet hülye kérdés ez, de máshogy hogyan lehetne ezt megállapítani valakiről, hiszen sokan az alakjukat is visszanyerik 2 hónap múlva, a hasuk is tökéletesen feszes és lapos. Vagy pszichológiai vizsgálat útján jönnek rá?
2019. febr. 13. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az eltitkolt terhes nő általában lelkileg flusztrált ezért valamilyen nyomot általában hagy vissza.

Ezen el lehet indulni. Egy ruha darab esetleg az anya személyes tárgya, dns-e a babán. Vesznek persze dns-t a babától és egyezőség alapján is el lehet indulni.

Térfigyelő kamerák ha olyan helyen találták.


Orvosokat körbekérdezni. Általában azért nem úgy meg hogy terhes lesz a nő és csak ő tud róla és senki más.

Egy barátnővel rokonnal orvossal apával csak megosztja vagy céloz rá, vagy tudnak róla stb.

2019. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a DNS teszt pontosabb eredményt hoz, mint a nőgyógyászati vizsgálat. És egyszerűbb is.


Hisz attól, hogy valaki szült, még nem biztos, hogy ölt. És a titkos örökbeadásnak nem sok nyoma marad.

2019. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megtalálás helye és az anya tényleges tartózkodási helye között nagyobb (esetleg többszáz km) távolság van, akkor esetleg sose derül ki a dolog. Bár a mai számítástechnika és adatrögzítési előírások mellett sok személyes egészségügyi adatot (pl. vércsoport altípusok) visszakereshetően rögzítenek, akkor még ez sem lehet kizáró ok.
2019. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A legtöbb eltitkolt szülés után az anya ellátásra szorul, gyakran kórházba-orvoshoz kerül. Ilyenkor kiderül, hogy nemrég szült, de nincs baba.

A baba megtalálásának körzetében kérdezősködnek a nyomozók, ki tud terhes nőről, esetleg olyanról, akit nem láttak hónapok óta, vagy tőle szokatlanul bő ruhákban járt, stb.

És van olyan, hogy sosem derül ki.

2019. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!