Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőröknek miért nem kell...

A rendőröknek miért nem kell betartani az arányosságot?

Figyelt kérdés

Ha betőrnek hozzád egy kiskéssel nem védezhetsz baltával, mert nem arányos a te támadásod. Ez így rendben van. De a rendőrök miért szeghetik ezt a törvényt meg? Amit ma délelőtt újpalotán műveltek az felháborító. Láttam a lövöldüzésről a videot. Mi van ha valakit eltalálnak ccivilt?


Egy csupán garázdaság miatt 1 évre ítélt ember megszökött. Magával vitte a biztonsági őr tingli-tangli pisztolyát, amibe talán volt pár golyó is. Erre egy csomó rendőr üldözte. Lőttek rá Orbán kopói, pedig lehet a kormány intézkedései miatt lett garázdaság elkövetésének társadalmi áldozata. Erre nem gondol senki?


2019. febr. 15. 17:36
 1/8 Armstrong01 ***** válasza:
55%
Na ezt nehezen bírom hogy ne írjak erre,hátha le leszek pontolva. A tingli tangli pisztollyal ha arcon küldött volna bárkit az oké lett volna? Teljesen jogos volt a használata. Senki nem fogja a saját testi épségét kockáztatni ilyenkor. De az is abszurd hogy egy rendőrségi elfogáshoz bele keverjük a kormányt ja és nem vagyok fideszes.
2019. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Az első fideszes.
2019. febr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha betőrnek hozzád egy kiskéssel nem védezhetsz baltával"

Soha se ezt jelentette az arányosság. Támadás céljával kellett arányban lenni. Vagyis, ha a támadás célja más életének kioltása, akkor olyan módon is lehetett védekezni, ami szintén alkalmas volt élet kioltására. És itt nem az eszközön, hanem a védekezés módján van a hangsúly!

Amúgy meg ez már lecserélődött "szükségességre", de csak formai változtatás, nem tartalmi.

2019. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak azért bajok ebben a kérdésben. Kezdve attól, hogy az arányosság nem egyenlő azzal, hogy kés vagy balta, ahogy az előttem szóló írja. Másrészt ha már támadólag lépsz fel, az alapból vizsgálandó ügy lesz.


A lövöldözésről meg annyit, hogy elég célzott lövések voltak, átlagos civil nagyobb veszélyben van egy lámpa nélküli zebránál vagy a belvárosban ahol hullik a cserép, vakolat.


Az meg külön vicc, hogy azt se tudjuk kiről beszélünk, de máris áldozat.


De akkor összegezzük, a kérdezőnek fogalma sincs az alábbi fogalmakról:

- arányosság

- törvény

- garázdaság

2019. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs már ilyen a törvényben, hogy arányosan védekezhetsz csak.

Akinél fegyver van, arra már más előírások vonatkoznak a rendőrök részéről, mint egy garázdára.

Ne legyél már ennyire egyszerű..

2019. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Áldozat... xDDD


Ez az elmebeteg pszichopata fegyverrel lopott autót, úgy olvastam, nem sok hiányzott, hogy valakit meg is öljön közben. A civilek miatt valóban kissé veszélyes lehetett, de ha nem kapják el, az még nagyobb veszélyt jelentett volna az emberekre. Remélhetőleg megdöglik a férgese.


Aki meg fideszezik itt, azt nagyon nem értem... Rühellem a Fideszt, bűnözőkből, tolvajokból áll... De ettől még az egyéb bűnözőket nem kell védeni.

2019. febr. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha betőrnek hozzád egy kiskéssel nem védezhetsz baltával, mert nem arányos a te támadásod. "


Nem, nincs rendben. És ez nem is igaz. Ha a betörőnek lehetősége van megölni, akkor te is védekezhetsz. Akármivel.



"Egy csupán garázdaság miatt 1 évre ítélt ember megszökött. Magával vitte a biztonsági őr tingli-tangli pisztolyát, amibe talán volt pár golyó is."


Kíváncsi lennék, hogy akkor is ilyen lazán védenéd-e ezt a görényt, ha menekülés közben neked hadonászik fegyverrel, a te autódat lopja el stb.

2019. febr. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Lőttek rá Orbán kopói, pedig lehet a kormány intézkedései miatt lett garázdaság elkövetésének társadalmi áldozata. Erre nem gondol senki?" - :DDDD Én arra gondolok, hogy te egy kicsit manipulatív vagy, nem? :)))
2019. máj. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!