Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elvesztek az irataim, mit...

Elvesztek az irataim, mit kell tennem ilyenkor? Kikerülhető a rendőrség?

Figyelt kérdés

Vagy holnap egyszer a rendőrségen kezdek, utána meg az okmányirodávan? Vagy elég csak utóbbiba bemennem?


Egy diákigazolványom maradt azzal igazolhatom magam, vagy még mit kell vinnem?


Menniybe fáj?


A nagy gond, hogy valószínűleg már decemberben elveszett :(

Tudom... Ezt nyilván nem mondom meg nekik, de mégis gáz...


2019. febr. 17. 11:14
 1/7 Drazicc ***** válasza:
83%
A legfontosabb, hogy ne mond azt a rendőrségnek, hogy elvesztetted, mert akkor 20 ezer forintba fog kerülni a személyid intézése. Azt kell mondani, hogy "arra lettem figyelmes, hogy nem volt meg" tehát valszeg ellopták, ilyen esetben ingyen lesz. A bürokratikus huzavonákat ettől függetlenül végig kell szenvedni.
2019. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg arra lettem figyelmes, hogy nincs meg, mindig a táskámban volt...


Szóval először rendőrség?

2019. febr. 17. 11:35
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Az első válaszoló hamis tanúzásra buzdít téged, ami bűncselekménynek számít a hamis tanúzással együtt.

"272. § (1) A tanú, aki hatóság előtt az ügy lényeges körülményére valótlan vallomást tesz, vagy a valót elhallgatja, hamis tanúzást követ el."


"14. § (1) Felbujtó az, aki mást bűncselekmény elkövetésére szándékosan rábír.(2) Bűnsegéd az, aki bűncselekmény elkövetéséhez másnak szándékosan segítséget nyújt.(3) A részesekre is a tettesekre megállapított büntetési tételt kell alkalmazni."

2019. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Drazicc ***** válasza:
100%
#3 arra lettem figyelmes, hogy nincs meg ebben nincs semmi hamis tanúzás, mint ahogy írta is a kérdező. Tehát hazudja azt, hogy látta amikor éppen elveszíti?
2019. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Milyen hamis tanuzásra??? Istenem 😂😂😂🤦🏻


Egyébként tényleg arra lettem figyelmes, hogy nincs meg, kerestem mindenhol, semmi... Nem hazudok. Simán lehet, hogy ellopták...


Valaki normális választ?

2019. febr. 17. 11:54
 6/7 A kérdező kommentje:

Abban tud valaki valamit, hogy jogsihoz kell vinni valamit az okmányirodába? Már az orvosi papírom sincs meg...


Egyébként azt olvastam, hogy nem feltétlenül kell bemenni a rendőrségre, de az a baj, hogy nagyon régen vesuhetett el, mi van ha valakihez jutott...


Csütörtökön vettem észre...

2019. febr. 17. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akinek a személyazonosító igazolványát eltulajdonították, megsemmisült, megrongálódott vagy elvesztette, köteles azt haladéktalanul, de legkésőbb a tudomására jutásától számított három munkanapon belül bármely járási hivatalnál, a kijelölt kormányhivatalnál vagy külföldön a külképviseletnél bejelenteni. A személyazonosító igazolvány eltulajdonítása miatt a bejelentési kötelezettség a rendőrségnél tett feljelentéssel is teljesíthető. A polgár köteles igényelni a személyazonosító igazolvány kiadását/pótlását, amennyiben nem rendelkezik más érvényes, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolvánnyal (érvényes útlevél, vagy kártyaformátumú vezetői engedély)."

[link]


Okmányirodán azt az időpontot jelentsd be elveszésének, amikor tényleg eltünt, mert bent van a pakliban, hogy pl. személyi kölcsönt vettek fel vele, vagy hitelre vettek többszázezres telefont, stb. (nem nagy ügy ma már egy kis maszkírozás), és hogy csak pénteken tünt fel. Az ügyintéző ha mégkérdezi, hogy miért csak most tűnt fel, akkor meg simán mondj valami hihetőt.


Pl. bulikba hordod csak egy divatosabb kabátod, azt hitted ennek a zsebében maradt, azóta nem kellett személyi (oda is csak azért vitted, mert porta néha kéri), sem jogsi (fatertól csak ritkán kéred el az autót), szerinted a zsebéből akkor eshettek ki az iratok, amikor ruhatárba beadtad. Köznapokban csak diákot hordod, mert a tokjában van a BKV bérlet.

2019. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!