Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért mondott ilyeneket nekem...

Miért mondott ilyeneket nekem a nyomozó?

Figyelt kérdés

Beidéztek a városi kapitányságra tanúként,megérkeztem,a taktikájukkal jól megvárattak,hogy ugye hátha feszült leszek,dde egy cseppet sem voltam az,kb 20 perc múlva lefárad a nyomozó,hogy "na jöjjön".


Az irodába elkezdte a tanúkihallgatásomat,hogy ekkor ebben az időben hol jártam,megmondtam az óra percet pontosan hol,mit hogy csináltam,minden apróságot megkérdezett ,belekezdett másba,hogy miért nem az igazi nevemen mutatkoztam be ahol voltam,mondtam,hogy amíg meg nem ismerem őket senkinek nem adom ki az igazi nevem ebben a vil!gban,aztán visszakérdezett,hogy hogy is volt ,hol voltam azelőtt ekkor meg ekkor,feleltem,neki hogy az előbb már mondtam. Azt mondta,mondjam el mégegyszer. Elmondtam pontosan ugyanúgy semmi hiba eltérés nélkűl ugyan azt amit mondott nekem.


A végén rámnéz,azt mondta nekem,hogy maga nagyon, felkészült,mindenre meg tud válaszolni. Meg,hogy milyen jó a memóriám. Erre én nem montam semmit csak azt,hogy hát igen.


Ezeket miért mondta nekem?



2019. febr. 20. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert jó a memóriád.
2019. febr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert fura. Alig van olyan, aki egy történetet 2x ugyanúgy tud elmondani. Na meg az is fura, hogy ha mindenre részletesen emlékszel. Természetesen nincs kizárva, de gyanús. Nem tudom mi a sztori, de sokszor a tanú azt sem tudja hol áll a feje, főleg, ha megrémül valami miatt, ezért kérdezik meg többször.
2019. febr. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szemtanúk általában roppant megbízhatatlanok gondolom. Meg általában aki sáros az mindenre pontosan emlékszik az ártatlanságát bizonyítandó, a tanú meg alig valamire. Lehet ezért kicsit gyanús is voltál neki.
2019. febr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Irónikusan mondta.


A nyomozók tapasztalata, hogy csak azok tudják nekik megválaszolni azt, hogy mit csináltak x hete, hónapja, éve egy adott nap, ekkor és akkor, akik akkor elkövetett bűncselekményben sárosak. Egy átlag ember nem vezet naptárat szabadidős tevékenységéről, sokan munkájukról sem, így fogalma sincs, hogy mit csinált a múlt olyan pillanataiban, ami számára semmi miatt sem különleges.


Ha valakinek túl jó az alibije x hónappal, évvel ezelőtti nap egy adott időszakáról (pl. randija volt egy nővel étteremben, nő, pincér, virágárúslány is emlékszik rá), akkor az tutira vásárolt.

2019. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én értem,hogy gyanús,ha valaki.pontosan visszaemlékszik,de ez nem bizonyíték semmire.


Mert nem lehet egy embernek jó a memóriája?

2019. febr. 21. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyomózóhatóság örült a szép kerek tanúvallomásodnak, ez alapján már kérik is a bírói engedélyt a leplezett eszközök alkalmazásához. Ennek birtokában pedig kikérik a mobilszolgáltatódtól a cellaadatokat, de akár titkos kutatást is végrehajthatnak (csak akkor szokás, ha nem piti az ügy).

A "bűncselekmény elkövetőjeként szóba jöhető személy" (azaz még nem gyanúsított) státusz indoklásához bőven elég az, hogy feltűnő, hogy egy olyan időpontban történtekre tökéletesen emlékszel, amire átlag ember nem emlékezne. A cellaadatok alapján meg az is gyanús pl. nyomozóknak ha valaki pl. a bűncselekmény helyétől pár cellára kapcsolta ki a telefonját, vagy máskor nappal sosincs otthon a telefonja, aznap otthon volt, stb... Ilyenkor jön a kiváló emlékezetű tanúk emlékezetének teszelés, "és akkor hol volt ekkor és ekkor?", "érdekes erre miért emlékszik rosszul?", "akkor vegyünk elő egy naptárt, mutasson rá napokra, mondjon egy órát, mondja meg hol volt akkor..."


Be. idevonatkozó része:

343. § (1) Az előkészítő eljárás során bírói engedélyhez kötött leplezett eszközöket a bűncselekmény gyanújának megállapítása érdekében, azzal a személlyel szemben lehet alkalmazni,

a) aki a bűncselekmény elkövetőjeként szóba jöhet, illetve

2019. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért azt tudod hogy elég gyanús hogy azzal kezded hogy tanunak idéztek be de kb ki vallatak téged?

Már ott rögtön sárosnak tünik a dolog nem hogy még nem az igazi nevedet adtad meg meg mindenre percre pontosan emlékszel.

Tegnapomról eltudnék mondani dolgokat kb egy órás intervallumal hogy merre jártam de hogy percre pontosan előtudod adni.


Hát a hülyének is levágos hogy csak kitalálod vagy begyakoroltad

2019. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!